Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yazıcıoğlu'nun eşi özel yetkili savcılığa bilgi verdi

  MALATYA, DHA
  03 Mayıs 2011 - 13:51Son Güncelleme : 03 Mayıs 2011 - 13:51

  BÜYÜK Birlik Partisi eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopter kazasında hayatını kaybetmesinden sonra başlatılan soruşturma kapsamında, Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu, Malatya Adliyesi’ne gelerek soruşturmayı yürüten özel yetkili savcıyla görüştü.

  BBP’nin merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 4 kişinin seçim çalışmaları kapsamında 25 mart 2009 tarihinde helikopter kazası sonrası hayatını kaybetmelerinin ardından, Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı’nı tarafından soruşturma açılmıştı. Soruşturma dosya daha sonra Muhsin Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu ve BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu’nun başvurusuyla Malatya Özel Yetkili Savcılığı’na devredilmişti.

  Soruşturma dosyasını inceleyen özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Şeref Gürkan, merhum Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu’nu Malatya’ya davet ederek bilgisine başvurdu. Beraberinde partililerle adliye binasına gelen Gülefer Yazıcıoğlu ile oğlu Furkan Yazıcıoğlu özel yetkili savcı ile yaklaşık 2 saat görüştü.

  Çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakan Gülefer Yazıcıoğlu, şu anda bir şey söyleyecek durumda olmadıklarını belirterek savcılığın konuyu araştırdığını söyledi. Gülefer Yazıcıoğlu ve beraberindekiler daha sonra BBP Malatya İl başkanlığına geçti
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı