Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yazıcıoğlu: Türkiye’yi sanki uzaylılar idare ediyor

  DHA-Uğur MART/NİĞDE
  09 Temmuz 2007 - 15:19Son Güncelleme : 09 Temmuz 2007 - 15:19

  BBP eski Genel Başkanı ve Sivas bağımsız milletvekili adayı Muhsin Yazıcıoğlu, iktidar olanların iktidar olduğunun farkında olmadığını savundu, “Türkiye’yi sanki uzaylılar yönetiyor” dedi.

  Bağımsız milletvekili olan BBP eski İl Başkanı Bümyamin Karataş’a destek vermek için Niğde'ye gelen Muhsin Yazıcıoğlu, Damak Lahmacun Salonu’nda bir basın toplantısı düzenleyerek değerlendirmelerde bulundu. Yüksek barajlı seçim sistemi, adaletsiz, milli iradeyi yansıtmayan seçim usulleri ve siyasi partilere yapılan adaletsiz seçim yardımlarının, siyaseti adaletsiz bir noktaya çektiğini ve bunları protesto etmek için BBP’nin seçimlere katılmama kararı aldığınısöyledi.

  BBP bünyesindeki etkili kişilerin 21 ilde bağımsız aday olduğunu söyleyen Yazıcıoğlu, iktidarın terörle mücadelede kararlılık göstermediği için terörün daha çok tırmanışa geçtiğini vurgulayarak şunları söyledi:

  “Ortaya atılan Kürt sorunu kavramıyla ve terörle mücadeledeki umursamaz tavrıyla, tavizkar yapısıyla bu iktidar terörün tırmanışına sebep olmuştur. Devletin tepesindeki uyumsuzluklar, çekişmeler, çatışmalar yine terörün tırmanışının sebepleri arasında gösterilebilir. İstihbaratımız, mayınların nerede üretildiğini, kim tarafından satın alındığını, Türkiye’ye nasıl sokulduğunu ve vatan topraklarının nasıl mayın tarlasına dönüştürdüklerini tespit edemiyor. Her gün Mehmetçiğimiz, güvenlik güçlerimiz patlatılan mayınlarla parçalanıyorlar.”

  Bugünkü iktidarın terörle mücadeledeki zaafiyetini, geçmiş iktidarı suçlayarak örtmeye çalıştığını ifade eden Yazıcıoğlu, şöyle dedi:

  “Geçmişte iktidarda olanlar ise bugünkü iktidarın başına ip atmak suretiyle terörle mücadeleyi çelik çomak oyununa dönüştürüyorlar, magazinleştiriyorlar. Milletin canı yanıyor. Şehit cenazeleri üzerinde iktidarla eski iktidarlar arasında sadece polemik yapılıyor. Sanki Türkiye’yi uzaylılar idare etti. Şimdi de uzaylılar idare ediyor gibi. İktidar olanlar iktidarda olduklarının farkında değiller. Muhalefet gibi davranıyorlar. Bugün muhalefette olanlar sanki iktidar hiç olmamış gibi davranıyorlar. Bu davranışlar siyaseti küçültüyor, güvenilmez çelişkili, yalan üzerine kurulmuş, aldatmalarla örtülü bir oyun haline dönüştürüyor. Bunları yapmayan yeni ve dinamik siyasetçilere Türkiye’nin ihtiyacı var.”

  Yazıcıoğlu, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ı da cumhurbaşkanı seçimlerini tıkamakla suçlayarak, “Sen bu Türkiye’nin kabadayısı mısın?” diye tepki gösterdi. Yazıcıoğlu, Irak’ta Türkmenler'e yönelik saldırıları da kınadığını belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı