Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yazıcıoğlu: Oturuyorlar af konuşuyorlar

  Kerim BURUCU/ERZURUM, (DHA)
  20.10.2008 - 14:43 | Son Güncelleme: 20.10.2008 - 14:43

  BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat’ın, DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ve bazı DTP’li milletvekilleriyle buluştuğu yemekte af konuştuklarını öne sürdü.

  Yazıcıoğlu, “Bakıyorum, iktidar partisinden birileri, PKK’nın sözcüleriyle bir araya geliyor. Oturuyorlar af tartışıyorlar, af konuşuyolar. Affedilebilmesi için karşıdakinin suç işlediğini kabul etmesi ve af dilemesi lazımdır. Bakıyoruz ki bunların hiç böyle bir niyetleri yoktur” dedi.
  Erzurum’da gezi ve incelemelerde bulunan Muhsin Yazıcıoğlu, teslim olmamaları halinde terör örgütünün lider kadrosuna idam cezası verilmesini istedi. Hükümetin bu yönde adım atmasının şart olduğunu belirten Yazıcıoğlu, ancak iktidarın gündemine ‘affı aldığını öne sürdü. Türkiye’nin kendi istihbaratını kendi uydusuyla sağlaması gerektiğini vurgulayan Yazıcıoğlu, şunları söyledi:

  “Bakıyoruz ki bunların hiç böyle bir niyeti yoktur. ‘eve dön’ demişsin dönmemiş. ‘köye dön’ demişsin dönmemiş. ‘pişmanım’ de demişsin dememiş. Her gün şehitlerimiz olacak, bir yandan da birileri af konuşacak. Böyle saçmalık olur mu? Neyi çözmüş olacağız, ne çözecek?”

  ‘MECLİSTE YAPACAĞINA KANDİL'DE OTURMA EYLEMİ YAP’

  İsim vermeden DTP’li Hasip Kaplan’ı da eleştiren Yazıcıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Şimdi birileri diyor ki, ‘Mecliste oturma eylemi yapacağım’, ‘Kürt sorununu çözene kadar oturacağım’ diyor. Niye? Ortada Kürt sorunu mu var, terör sorunu mu var? Sen önce dağdaki eşkıyaya eşkıya demeyi düşün. Terör örgütüne tavır koy, arana mesafe koy, terörü kına. Eşkıyanın leşini şehidimle eşit tutma. Bir defa safını belli et, safını ortaya koy. Sadakat göster ondan sonra oturup seninle konuşalım. Git Kandil’de oturma eylemi yap, onlara silah bıraktır. Yandaşın olduğunu söylüyorsun kınamıyorsun. Bakın terörü kendi uluslararası çıkarlarını korumak için araç olarak kullananlar bugün terörle mücadele ettiğini söylüyor ve koskoca bir yalan söylüyorlar. Bu hususta en fazla mağdur olan Türk coğrafyasıdır. Şimdi Türkiye bu güçlerin pivot olarak kullandığı bir ülke durumunda. ABD ne zaman bir ülkeyi başkalarına karşı pivot olarak kullandığında sorunun çözümünün ardından o ülkeyi hedef ülke haline getiriyor. Türkiye’nin de bir hedef ülke haline getirilmek istendiğini aklımızdan çıkarmayalım.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı