« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yazıcı'dan bronz madalya

17. Akdeniz Oyunları'nda erkekler judo 100 kiloda bronz madalya kazanan milli sporcu Feyyaz Yazıcı, "Çok sayıda madalyam var ama Akdeniz Oyunları'nın çok farklı bir yeri var. Kendi ülkemizde ve seyircimiz önünde madalya alabilmek çok önemli" diye konuştu.

A.A
SON GÜNCELLEME
Yazıcı, yaptığı açıklamada, ilkokul yıllarında öğretmeni ve eski judocu Yusuf Ataç'ın tavsiyesi üzerine tatamiye ilk kez ayak bastığını söyledi. "Birinin judoya başlaması için tatamiye bir kere ayak basması" yeter diyen Yazıcı, judonun kendisi için bir hayat tarzı olduğunu kaydetti.

Bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında 150 civarında madalya kazandığını, bunlardan 6'sının şampiyona kategorisinde, 20'sinin ise uluslararası standartlarda olduğunu anlatan 21 yaşındaki milli sporcu, Akdeniz Oyunları'nda aldığı bronz madalyayla şampiyona kategorisinde yedinci madalyasını koleksiyonuna kazandırdığını kaydetti. Feyyaz Yazıcı, şöyle devam etti:

"Yaklaşık 18 aydır Akdeniz Oyunları'na hazırlanıyordum. O yüzden burada madalya alamasaydım çok üzülürdüm. Çok sayıda madalyam var ama Akdeniz Oyunları'nın farklı bir yeri var. Kendi ülkemizde ve seyircimiz önünde madalya alabilmek çok önemli. Türk seyircilerin önünde madalya almak başka. Çünkü diğer madalyalarımı kazanırken hiç bu kadar heyecanlanmamıştım."

Avrupa'da, 23 yaş altında iki sene üst üste madalya alan tek sporcu, gençlerde de Dünya Şampiyonası'nda madalya alan tek erkek Türk judocu unvanına sahip olduğunu aktaran Yazıcı, "Bundan sonraki en büyük hedefim olimpiyatlar. Olimpiyatlarda da Türk bayrağını dalgalandırmak istiyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler