« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yazıcı: Serdar 100 bin dolarlık adam mı

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, Beşiktaş Kulübü'nün Serdar Kurtuluş'un bedelini 100 bin dolar olarak açıklamasını 'senaryo' olarak değerlendirdi. Yazıcı, "Gerekeni yapacağız" dedi.

EMRE KOŞAK - BURSA / DHA
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş A.Ş.'nin geçtiğimiz hafta yaptığı genel kurul toplantısında Asbaşkan Ertunç Soğancıoğlu'nun 4 milyon dolar teklif aldıkları Serdar'ı Gaziantepspor'a 100 bin dolara verdiklerini söylemesi Bursaspor yönetimini de ayağa kaldırdı.

Beşiktaş, Bursaspor Başkan'ı Levent Kızıl döneminde Eser Yağmur ve Sinan Kaloğlu ile birlikte 1 milyon dolar ödeyerek Yeşil-beyazlı takımdan Serdar Kurtuluş ile anlaşmaya varmıştı. Ancak iki kulüp arasında yapılan sözleşmede Serdar başka bir takıma transfer olursa bonservis bedelinin yarısı Bursaspor Kulübü'ne verilecekti.

Sezon başı teknik direktör Mustafa Denizli'nin takımda görmek istemediği Serdar Kurtuluş, İsmail Köybaşı'na karşılık Gaziantepspor'a gönderildi.

MADDE VAR

Beşiktaş'tan Gaziantepspor'a transfer olan Serdar Kurtuluş'un bu durumu Bursaspor'u da ilgilendiriyordu. Çünkü, "Başka bir takıma satılırken bonservis bedelinin yarısını Bursaspor alır" maddesi gereğince Serdar'ın satışından Yeşil-beyazlı ekip de pay alacaktı. Beşiktaş'ın genel kurul toplasında Serdar'ın bedeliyle ilgili yaptığı açıklamalar Bursaspor kulübü'nü de harekete geçirdi.

"SENARYO"

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, Serdar Kurtuluş'un transferiyle ilgili Beşiktaş'ın vermiş olduğu rakam üzerine gerekli mercilere müracaat ettiklerini belirtti. Suç duyurusunda bulunacaklarını da ifade eden Başkan Yazıcı, "Olayın takipçisiyiz. Serdar Kurtuluş 100 bin dolarlık bir adam mı? Tamamen Bursaspor bu işten para almasın diye düzenlenmiş bir senaryo. Biz de gerçekler belli. Kaç para yapabileceği de belli. Gerekeni yapacağız" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler