« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yazıcı: Devler Ligi bizden korksun

Bursaspor Kulüp Başkanı İbrahim Yazıcı, şampiyonluğunu bundan bir ay önce ilan etti, bir kısım olmaz dedi, ama o inandı ve içindeki duygular sonunda dışarı fırladı ve İbrahim Yazıcı, bu başarıya iki kelime ile ifade etti. " Allahın takdiridir" dedi.

İlhan Söyler
SON GÜNCELLEME

Daha önce söylediği bir söz ise gerçek oldu, "Artık bu yılın modası yeşil-beyaz". Evet bu yıl  bir tarih yazan Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı takımına inandı öve mutlu sona erişti.

Bir Bursalı olarak takımını buraya kadar getirip şampiyon yapan bir başkan olarak mutlu olduğunu da hatırlatan Yazıcı şöyle konuştu:

"Burspor Kulübü'nün tarihine yazılacak ve kulübümüzü  şampiyon yapan başkan diye anılmak çok güzel bir şey. Şimdi belki bunun farkında değilim ama yıllar sonra bu sözler beni  mutlu edecek. Bu  sevinci  yaşamak herkesin hakkı ama hayat bundan sonra da devam edecek. Avrupa Şampiyonlar Ligi'nden hiç mi hiç korkmuyoruz. Bizim Bursa olarak onlara sürprizler yapacağımızı bilsinler. Artık dün dündür, bugün bugündür. Şimdi ayaklarımızı sağlam olarak  yere basma zamanı, şampiyonluğun sarhoşluğunu üzerimizden atıp Devler Ligi'ne hazırlama zamanı, yapılacak çok iş var. İlk kez katılacağımız  bu ligde sürprizler yapacak bir takım olmak için kolları sıvayacağız . Artık Türk futbolcusunun bir çoğu uluslararası maçlar oynuyor, onlar  korkularını yenmiş kişiler, belki de bu sahnede bir çok ülke bizi alkışa tutucak. Ünlü takımlarda oynayan futbolcular da bir insan, yapılarımız aynı niye biz korkalım, onlar bizden korksun. Yeni nesil futbolcularımız mantar gibi çıkıyorlar, onları fidan haline getirmek de bizlerin ve teknik adamlarımızın işi. Bursa halkına bu sevinci ve ilki tattıran tüm futbol kadrosunda görev yapan ekibi kutlamaktan gurur duyuyorum"


Bunları da Beğenebilirsiniz