Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Biber gazımız organik bebek mamamız gdo'lu

Biber gazı sıkılan insanlarımız hayatını kaybedince, soru önergesi verilmişti, AKP’nin içişleri bakanı cevaplamıştı...

*


“Biber gazımız tamamen doğal bitki olup, biberden üretilmiştir, organiktir, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı tarafından verilmiş rapor mevcuttur, kalite güvenlik belgesiyle kullanılmaktadır.”


*


İnsanlarımız biber gazından ölmeye devam edince, gene soru önergesi verildi, bu defa AKP’nin sağlık bakanı cevapladı...


*


“Biber gazımız tamamen bitkisel üründür, markasına göre, su ve organik çözücüler içerir, İstanbul Üniversitesi’nin raporu var, kalite güvenlik belgelidir.”


*


İki gün önce... Laboratuvar analizleri sonucunda, ithal bebek mamasında genetiği değiştirilmiş organizma, kısaca “gdo” tespit edildi. Ortalık ayağa kalkmasın diye, merak etmeyin, izin vermeyiz, bu mamaları derhal toplatıyoruz ayağına yatıldı.


*


İki gün sonra... Tarım bakanlığımız kaşla göz arasında yönetmelik çıkardı, sessiz sedasız Resmi Gazete’de yayımlandı. Özetle şöyle denildi: “O kadarcık gdo normaldir, herhalde bi yerden bulaşmıştır, takmayın kafanıza, bu kadarcık gdo içeren mamaların ve diğer gıdaların satışında sakınca yoktur, afiyetle yenebilir.”


*


Yani...
Biber gazımız gdo’suzdur.
Bebek mamamız gdo’ludur.
Endişeye mahal yoktur.


*


Biraz daha oy verin...
Biber gazlı mama’yla organik plastik mermi ithal etsinler, tadından yenmez olur!

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI