"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Gümüşlük’te kimin gözü var

EFES kadar büyük bir alanı içine alan, Gümüşlük Myndos yeraltı araştırma işlemleri neden durduruldu?

Altında tarihi eserlerin bulunduğu trafik yolu kapalı iken... Her nedense gidiş gelişe açık bulundurulması ilginç değil mi?

Ekonomik gelir sağlayacak farklı eserlerin ortaya çıkması ve sergilenmesi ile bunun parasal getirisi belki Efes kadar olmasa da büyük bir ziyaretçi yoğunluğu sağlaması gerçeğine rağmen bu umursamazlığın arkasında bir şeyler mi var sorusu gündeme getiriliyor.
Bugünlerde Gümüşlük’te müzik festivali sürüyor. Müzikseverler böyle bir mekân için bunu düzenleyenlere teşekkür ediyor. Bu antik liman, Tavşan Adası ve Kral Yolu, antik hamamı, yeraltı mezarları ortaya çıkarıldığında büyük bir zenginlik ortaya çıkarılmış olacak. Bu sit alanı ranta kurban edilmemeli...
Ali Volkan KÖPRÜLÜ


GÜNÜN SÖZÜ

“AKP hükümetinin uzun süre terör örgütü olarak kabul etmediği ve bugün resmen savaştığı IŞİD ve El Nusra gibi gruplara gönderilen silah ve lojistik yardım kaç milyon dolardır? Esad’ı devirmek için Suriyeli muhaliflere aktarılan parayla Türkiye çoktan kalkınırdı. Bu arada HSBC Türkiye biriminin ING grubuna yok pahasına satılmasını da kınıyorum.”
(Eski MHP milletvekili Lütfü Türkkan)


5 vakit hırsızları...

SORUYORUM: Bu hileli altın ihraç döngüsüyle, ülkemizin ödemeler dengesini ‘kaynağı bilinmeyen para’ ile böylesi yanlış ya da eksik kayıtlarla (Gizemli para girişi; kara para, kayıt dışı ekonomi) ödemeler dengesi kalemleri arasındaki tutarsızlığın kaydedildiği kalemi (net hata noksanı) büyüterek, sanal ve yalan ithalat ve Zarrab ile cari açığı kapatan ve bunu seçim alanlarında kullanan AKP ile yapılacak koalisyon, 5 vakit hırsızlarını mı kurtaracak, yoksa Erdoğan’ı mı? Neden, CHP, MHP ve HDP bu yolsuzlukları dikkate almaz ve koalisyon kurmaz? Kendimizi kurtarıyoruz diyerek yok olacaklarının neden ayırdında değiller?
Şevket ÇORBACIOĞLU

BİLİYOR MUSUNUZ?

- CHP İstanbul Milletvekili M. Sezgin Tanrıkulu’nun, Başbakan’a Resmi Gazete’nin 16 Temmuz 2015 tarihli sayısında yayınlanan ‘Biyogüvenlik Kurulu Kararları’na göre, Kurulun 3 yıl önce Risk Değerlendirme Komitesi ile Sosyo-Ekonomik Değerlendirme Komitesi raporlarına dayanarak “zararlı” diye, oybirliğiyle izin vermediği T25, MIR604, MON863, mısır genlerine bu kez ithalat izni verilmesi üzerine “Geçen üç yılda ne değişmiştir ki, bu izin verilmiştir. Kurulun 3 yıl önceki bu raporları yok sayması yasa ve yönetmeliğe aykırı değil midir?” diye sorduğunu...

 

Yavuz Sultan Selim dönemi bitti


SAYIN Davutoğlu’nun Sayın Cumhurbaşkanımızı ikna ettiği ve Sayın Cumhurbaşkanımızın kendisini bir padişah olarak algılamasına neden olan ve temelinde Yavuz Sultan Selim’in Ortadoğu’daki uygulamalarını içeren “Stratejik derinlik” mantığının günümüzde iflas ettiğini görüyoruz. Akla bir soru geliyor: AKP-CHP koalisyonu olabilir mi? Ortada pazarlık konusu Sayın Cumhurbaşkanımız değilse neden olmasın? Ama bir gerçek var ki, o da şu: 3. köprüye maksatlı olarak ismi verilen Yavuz Sultan Selim döneminin sona erdiği
bir gerçek! Gelişmeleri bekleyelim ve görelim...Hilmi DİNÇER


MESAJ PANOSU

- KARAYOLLARI müteahhitleri ve taşeronlarını AKP hükümeti inim inim inletiyor. Başbakan’ın haberi var mı? M.E.
- MHP ilk günden bugüne tutturmuş koalisyonda olmam, erken seçim diyor! En erken kasım deniyor. Ülkeyi kasıma kadar Erdoğan’a teslim ediyor yani! M.M.
- YAKLAŞIK 1 ayı geçkin süredir piyasadaki sahte para artışı nedeniyle birçok banka ATM’leri 200 TL kabul etmiyor. Bu yasalara aykırı, vatandaşı mağdur eden keyfi bir uygulamadır. Ülke sanki sahipsizdir.
Talat KARASAKALOĞLU tk.talat@gmail.com

X