"Ünal Özüak" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ünal Özüak" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ünal Özüak

Yoksulluğun efendisi!

Biri, biraz zor oldu ama, gene üç Türk takımı THY Euroleague son 16’sında...

En zoru başaran Galatasaray artık bizi 'Acıların kadını Bergen’ moduna hepten alıştırdı.
Bu film mozaiğini çok gördük aslında... İtalyan spagetti western’i'Bir Avuç Dolar İçin’ sendromu yüzünden sezon ortasında oyuncular kaçıyor!

BÜTÜN OLUMSUZLUKLAR ONU BULUYOR
Aslar sakatlanıyor, seyircisiz oynama cezası veriliyor, takımın başına 'Yoksulluğun Efendisi' Ergin Ataman’ın artık arzuladığına inandığım bütün olumsuzluklar geliyor. Paratoner gibi bütün aksilikler Ataman’ı buluyor. Ve 'mucize adam' takımı kuyudan çekip çıkarıyor.

Biz de bu takımın neden bu hale geldiğini sorgulamadan, sazan gibi atlayıp, her defasında bu tufaya gelip 'Başarı Efsaneleri' yazıyoruz.

Peki, nereye kadar..?

Real Madrid, Maccabi Tel Aviv, Panathinaikos, Barcelona, Kızılyıldız, Kazan ve Alba Berlin’den oluşan sekizli grubundan ilk dörde girmesi için Cimbom’un;

A-) Mevcut oyuncularına borçlarını ödemesi.
B-) Öncelik boyalı alana olmak üzere en az iki transfer yapması gerek.

EFES'İN OYUN KURUCU ALMASI ŞART
14 maçlık Top 16 serisinde FENERBAHÇE ÜLKER ve ANADOLU EFES CSKA; Laboral, Zalgiris, Olympiakos, Unicaja ve EA7 Milano aynı gruptalar.

Statüye göre iki grubun ilk dört takımı sıralamaya göre çapraz eşleşerek ‘best of five play off’ oynayarak Mayıs’ta İspanya’daki Final Four'a kalacaklar.

Avrupa’nın en iyi koçları Obradovic ve Ivkovic’in fark yaratma, marifetlerini gösterme süreci başladı.

Yol uzun ama hiç de olanaksız değil. Fenerbahçe, kadrosuyla yetkin görünüyor ama Anadolu Efes oyun kurucusu olmadan çok zorlanır.

Kanarya'nın yanında yardımcı oyuncu rolünde kalır, bize geleceğe ait masallar anlatırlar.

Kabarık bütçeli bu iki takımımızdan en az biri kalmalı dörtlü finale... Hatta ikisi birden neden olmasın?

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI