"Ünal Özüak" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ünal Özüak" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ünal Özüak

Yaptı yapacağını

Tapeli hakem Recep Ankaralı sözünün eridir. Yıllar önce Fenerbahçe yöneticisine verdiği ‘Sen merak etme her şey kontrolüm altında’sözünü tutuyor ama gerçekten basketbolumuz adına çok ayıp oluyor.

Fenerbahçe ÜLKER-Royal Halı Türkiye Kupası çeyrek finalinde Royal Halı Gaziantepli Oliver Stevic’in son beş saniyede attığı buz gibi sayıyı geçerli saymayarak kör gözüm parmağına tarafgirlik yaptı Ankaralı. Bırakın Ankaralı'yı, yaptığını Çorumlu yapmaz. Görüntüyü yeniden izlese dijital sistemi geçtim el kronometresiyle süreyi ölçe görecekti gerçeği ama Ankaralı hemen masa hakemlerini de içeri göndererek Gaziantep’ in cezasını kesip defterini dürdü. Panya çevresinde 24 saniye süresi dolması halinde yanması gereken kırmızı ışık yanmıyor, scoreboard’da ‘0’ gözükmüyor ve fakat sadece Recep taraflı katarak inmiş gözleriyle infaz kararını veriyor.

Hakem kararıyla nakavt
Aslında Fenerbahçe hiç ihtiyacı yokken bu hassas dönemde Ankara’lının iş güzarlığı yüzünden şaibe altında kalıyor. Bütün maç mesela ortada fol yok yumurta yokken Gaziantep aleyhine çaldığı teknik faulle çırpınıp duran bu hakemi Fenerbahçe maçına atayan Basketbol Federasyonu ve orayı fuzuli işgal eden Başkanı Turgay Demirel esas suçlu.Sahi ne oldu zorunlu yeni Federasyon Başkanı seçimi ne oldu?Turgay bey Avrupa Fiba Başkanı olarak bizim Federasyonun başında da kalarak FİBA Yönetmeliğine göre suç işliyor.CAS devreye girse bütün uygulamalar kadük olur.Sizin anlayacağınız Ankaralı başa göre tıraş yapıyor.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI