"Ünal Özüak" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ünal Özüak" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ünal Özüak

Ustaya yakışmadı

Ligin en iyi kadrosuna sahip CSKA, namağlup geldiği İstanbul’dan hak ettiğinden fazlasını alarak döndü.

Ustası İvkovic’den aldığı ‘zor oyunu bozar’ dersini Obradovic 13 yıllık çırağı Itoudis’e satamadı. Boynuz kulağı fersah fersah geçmiş. Maçın uzatmaya gittiğine, büyük çekişmeye sahne olduğuna bakmayın; Obradovic sahaya çıkarken kaybetti maçı.

Son Anadolu Efes maçındaki ezberini bozmadı, yanlışını yineledi. ‘Semih, Bjelica, Hickman, Goudelock, Bogdanovic’den oluşan ‘tek uzunlu rebound ve savunma handikaplı beşle’ başlayarak avantajı, pota altını çok iyi kullandıklarını sağır sultanın bile bildiği CSKA’ya kendi eliyle teslim etti.

Sahaya sürdüğü ilk beşine, kendilerine gelecek süreyi tanısa amenna. Sahaya çıkanlar giren çıkan, rotasyon türbülansından lodos yemiş zarganaya dönerken savunmada süreklilik ve kazanmak için olmazsa olmaz sertlik sağlanamadı.

Faul çizgisinden yendiler
Biz isabetsiz dış atışlarla demirleri döverken CSKA inatla pota altına top indirerek sayı ve rekor faul atış yüzdesiyle (toplamda 38'de 33 %86) maçı kapıp gitti.

Savunmada uzunların switch yaparak dışarı çıkma yanlışları inanılır gibi değildi. Bu yanlıştan dolayı Fenerbahçe boyalı alanı kevgire döndü. Oyun sistemini yanlış kurduğu, ilk beş kokteylini yapamadığı gibi Obra usta (?) oyunu okuyup takımın sahada sakin kalmasını da sağlayamadı.

Diğerleri mutlu
Akıllı nokta transferler yapan Anadolu Efes deplasmanda, Galatasaray seyircisiz maçta galibiyetler alarak haftayı karlı kapadılar. An itibarıyla üçlü içinde en umut vadeden basketbolu kurt hoca Ivkovic’in takımı oynuyor.

Bu hafta temsilcilerin işi zor. Kanarya evinde Milan’a 20 sayı fark atan dumanı üstünde Nizhny Novgorod’a gidiyor. Anadolu Efes, Malaga’yı konuk edecek. Galatasay’da Madrid’de Real’e karşı şansını zorlayacak.

X