"Ünal Özüak" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ünal Özüak" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ünal Özüak

Umudumuz Ersan

AVRUPA Basketbol Şampiyonası arefesindeyiz... Eylül’e bir şey kalmadı... ‘Yok artık’ demeyeceğinizi bilsem ‘Ersan bizim her şeyimiz’ yazacaktım...

Malum zor gruptayız. Ya onaltı dışında kalır ya da madalyaya yürürüz.

Tav tav oldu, sav sav oldu elimizde tek NBA yıldızı Ersan İlyasova kaldı.

Yıldızımız Enes Kanter açıklamasında “Bir şey söylerken bunun yarınını da düşünmek, konuştuğuna dikkat etmek gerekir” yorumunu yapmış ama “Bir ülke için oynamak gurur ve onur verici” diyerek kendisi pek dikkat etmemiş.

Ay yıldızı vurgulamayarak biraz Fransız kalmış ama hiç yoktan iyidir.

Hele, TBF’nin CEO’su olmaya hazırlanan, eski Başbakan’a ‘At bir sakal da oynayalım’ demesiyle ünlü ödül avcısı Hidayet Türkoğlu’ndan çok daha tutarlı laflar etmiş Ersan.

Her şeyden önce ’Bu sene çok genç oyuncu var ve onlara fırsat ve sorumluluk gelecek’ diyerek Hido gibi racon kesen ağabeyliğe filan soyunmadan işini yapmaya çok kararlı gözüküyor.

DİXON FARK YARATACAK

Ersan’dan ‘Bu sene yüzde yüz hazırım’ lafını duymak yıllardır ‘kıl tüy’ mazeretleri duymaya alışmış kulaklarımızın pasını aldı.

Çok iş düşecek ona. “Geçmişe baktığımızda, bizde hep 3-4-5 numaralı pozisyonlarda çok iyi oyuncular yetişti.

Uzun süredir yabancı bir oyun kurucu ile oynamamıştık.

Kadroda ben ve diğer uzun forvetler şut atmayı seviyoruz.

Bobby’nin penetreleri sonrası biz de boş şutlar bulabileceğiz” teknik özetlemesiyle dersini çalıştığını gösteriyor.

İnşallah öyle olur. Dixon, Milli Takım’a uyum sağlar ve etkili performansını tüm maçlara yayabilir.

Aksi halde takımda Ender Arslan ve Engin Atsür olmadığından oyun kuruculuk, potaya bakmaz Doğuş Balbay ile yeterince pişmemiş Kenan Sipahi’ye kalacak ki Olimpiyat katılımımız zor ötesi bir şekil alır.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI