"Ünal Özüak" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ünal Özüak" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ünal Özüak

Tıpkı basım

ÖYLE fırtına gibi girdik ki maça tıpkı basım mı oluyor yoksa” dedik. 2 hafta önce tek sayıyla kaybettiğimiz hazırlık maçında da baştan 24 sayı farklık müthiş atak yapmıştık.

Bu sefer aynı hatayı yapmadan farkı cebimize koyup kaptırmadan mutlu sona ulaştık.

Berlin’de 9-0’lık seri atarak girdik oyuna. Berlin panteri Semih (16sayı, 9 rebount,4 assist, 4 blok) gene aslanlar gibi sayı ve bloklarla pota altını karatmaya erken başladı.

6’da 5 üçlük isabetle 31-11’le geçtiğimiz ilk çeyrek Almanlara tam kabus oldu.

SERT SAVUNMA

Nowitzki ve büyük ümitleri 21 yaşındaki NBA oyuncusu Schröder silindiler sahadan. 2. çeyrekte biz 6’da 0 üçlük savurarak beş dakika sayı bulamayınca ‘zone pres baskı ve 1-3-1 alan’ savunmasıyla geri gelmeye çabaladılar.

Neyse ki dışarı iten sert savunmamız sayesinde dalışlarla boyalıyı alanı kullandırmadığımız için etkili olamadılar.

İkinci yarıda faul limitimizi erken aştık. Serbest atış çizgisine gelip buradan da hiç kaçırmayınca Almanlar bir kere daha maç çevirme umuduna kapıldılar.

BİLETİ ALDIK GİBİ

Ama Ersan,Cudi, büyük oynayan Semih ve Sinan geri adım atmadan kaya gibi durarak krize engel oldular.

26’ da 5 (yüzde19) üçlük sayı bulabilen ev sahibinin Heiko Schaffartzik’le son yangın yapma çabaları da savunmamızda eridi.

Son çeyreğe 17 sayı farkla girerken artık papazın pilav yemeyeceği iyice belli oldu ve paniklemeden 2 tur biletini cebimize koyduk.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI