"Ünal Özüak" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ünal Özüak" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ünal Özüak

Sessizliğin efendisi Fener

Üç beş kendini bilmezin taşkınlığı ve aşırı duyarlı, kriz yönetme özürlü, saygınlığından emin olamayan hakemin yarattığı boş tribün tatsızlığında oynandı final.

Obradovic’in kupa kaldırma coşkusunu taraftarı önünde yaşamayı tercih eder bir görüntü sergilediği maçta Beşiktaş ikramı kabul etmeyince bir başka başarıya daha imza attı. Kilit adamı Thompson’dan yoksun Beşiktaş tam saha baskılı başlayan F.Bahçe’ye karşı ‘nerden inceyse oradan kopsun mantığıyla’ girdi maça. Önceki maçlar çıkarımlarıyla iki takımda pota altından yüklendiler. Karşılıklı savunmasız ortamın umursamazlığında Dixon üçlükleri peş peşe sıraladı ama koç Sarıca’nın değişken savunmalarıyla  maça asılan Kartal ilk yarıda momentumu kaptı.

FENER BİTİRME SİHİRBAZI

Rotasyon türbülansıyla Beşiktaş’ın ekmeğine yağ süren Obradovic resmen ev sahibine kalama verdi. Serinin tipik ortaya karışık ilk yarısından sonra Beşiktaş Stimac’la pota altına yüklenerek gamsız dış atışları kaçıran F.Bahçe karşısında son çeyreğe kadar direksiyonu bırakmadı. Beşiktaş önde girdiği son çeyrekte Kenan’ın atışlı-asistli özel gayretiyle Fenerbahçe’yi maç sonu çok zorlasa da ev sahibinin hatalar yumağında gene uzayan maçta F.Bahçe’nin uzak ara kapasite ve deneyim üstünlüğü maça galebe çaldı.

 

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI