"Ünal Özüak" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ünal Özüak" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ünal Özüak

Masallar gerçek olsa ya da biz masal olsak

”Hep beraber zayıf gruba düştük. Elele baş başa çeyrek finale, oradan da en az ikimiz Final 4 için Berlin’e yürürüz”derken Anadolu Efes ve Daruşafaka’nın yumuşak karınlarını kestiremeyerek sizleri fena halde yanıltmışım.

Özür dilerim.“Bir varmış, bir yokmuş. Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, develer tellâl, pireler berber iken, ben babamın beşiğini tıngır mıngır sallar iken, babam düştü beşikten, alnını yardı eşikten, annem kaptı maşayı, babam kaptı küreği, bana gösterdiler köşeyi…”diyerek fantastik masal anlatmışım meğer! Anadolu Efes ve Daruşafaka'yı kemiren kurt ortak;Simsar Raznatovic.İki takımın hem koçları hem de oyuncularının tamama yakını Beobasket ajansından sağlanıyor.

 

TEK KAPIYA GELE ATMAYALIM

Şebekeye bakar mısınız; Misko Raznatovic’in  şu an Türkiye’de oynayan tam 64 oyuncusu var. Sırp yürütücü,4 baş antrenörün de haklarını elinde bulunduruyor. Sahada tam menfaat düzeni var. Oradan alıyor buraya veriyor. Ne şiş yansın ne kebap. Hadi Daçka'nın Avrupa’da ilk yılı ama A.Efes'in yıllardır'sporuna' oynamasından gına geldi. Sırp oyuncu mafyasının elinde oyuncak oldular yıllardır. Ivkovic Beobasket’in senyör ortaklığına geçiyor, portföyden Kızılyıldız koçu DEJAN RADONJIC geliyor söylentileri var. Tuncay beyin böreğini yağmaya devam. Kaçıncı komşunun tavuğuna sulanma bu. Piliçler bize gelince yarga oluyor. Aynı simsar Daçka’ya da Sırp gardiyan Spajha’yı getirecekmiş. Dingo’nun ahırında bile bu kadar fütursuz at koşturulmaz.

 

FENER NE YAPACAK?

Fenerbahçe 5 numara'kalıplı uzun adam' ihtiyacını 'kısa' alternatiflerle çözemedi gitti. Vakit daralıyor. Gene İsa’ya yaranamayıp Musa ile yetindi Kanarya.Uğraştıkları transfer Dzanan Musa.2. 05 boyunda 3. 5'dan 4 yükselen genç yetenek ama kısa vadede boyalı alan etkinliği sağlamaya deva olmaz. Sıcak parkede yarınlar çok uzaktır.Çeyrek finale Khimki veya Olimpiakos gelmesinde İspanyollara tarzımız uyar. Gidici Ivkovic’in yanına sakın sihirbazda katılmasın.Dördüncü sezonda kupasız geçmesi halinde Obradovic’de kariyer tıkanması sendromuna girer,Abbas olur,bağlasan durmaz Fenerbahçe’de.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI