"Ünal Özüak" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ünal Özüak" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ünal Özüak

Made in USA

DAHA ötesi var mı? Adamlar 123 yıl önce icat ettiler.

ABD takımını aslında klasman dışı bırakmalı. Hele bu yıl bir başkalar. En yıldızlar gelmedi ama yıldızını iyice parlatmak isteyenler daha istekli. Finlilere 59 fark attılar. Ama bizde bambaşkaydık dün akşam. Akıllı, dingin tempoyla hızlı hücum kodlarını ‘hack’ledik. İlk yarıyı 40-35’le geçerken üçlük olup yağan Türkler resmen rol çaldılar. 2. yarıda tablo değişti. 3’lüklerimizin isabetine ABD güç farkını sahaya yansıtıp, boyalı alana yüklenerek maçı dengeye aldı. Film bizim için koptu bundan sonra. Onların temposunda oynayınca tarihi galibiyet fırsatını elimizden kaçtı. Ne demiştik. Grupta ABD’den başkasına yenilmeden 2. olacak, çaprazdan gelecek dişimize göre takımları parçalayıp yarı final kapısına dayanacağız.

NE GAM, DEVAM

ZAFERE akış sürecinde başarı için Ataman’a çok genel tavsiyem: Bir maç önce önemini göstermiş oyuncular mesela Oğuz, Barış Hersek, Sinan, Cenk, Ender’i ilk beşte başlatmalı, kemik beşlerde yan yana tutmalı. Bir de EMİR’im var. Preldzic, bu takımın çok şeyi. Her sorumlu noktada o mutlaka oyunda olmalı.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI