"Ünal Özüak" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ünal Özüak" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ünal Özüak

Korktuğu başına geldi

Maç öncesinde Panatinaikos üzerinde oluşacak ‘İlk maç yenilgisi baskısından’ endişe duyan koç Xavi Pascual korkunun ecele faydası olmadığını yaşayarak öğrendi.

İlk gecenin başarısına bu akşam koşup geçiş sayıları bulmayı da ekledi Fenerbahçe. Pascual ilk maç yapmadığı 3-2 alan savunmalarını bu maça serpiştirdi.

Yani bütün dağarcığını ortaya koydu ama nafile. Pana maç kaybetme sendromuna girdi. Zor oyunu bozar genel kabulüyle Pascual baştan bezdirmek amacıyla vurdu kırdı ağırlıklı, Bourousis’li ilk beşiyle başladı maça ve maç boyu sis bombalarıyla tribünlerde yaygara yaptılar.

BOGDAN, TARİH PROFESÖRÜ 
Bütün maç sağrısına aldığı Panatinaikos’un sonuna kadar kafasını kaldırmasına müsaade etmedi Fenerbahçe. Tek uzunlu başladık, çift uzuna döndük.

Bogdanovic de ilk maçta bıraktığı yerden üçlük yağdırıp, assist yapıp takımı sakinleştirerek 28 sayılık performansla gene muhteşem oynadı...

Calathes demir döverken ‘James Fenerbahçe’ye karşı’ formatında oynadık bütün maçı. Bourousis pota altında Udoh duvarına çarpıp durdu. Son beş dakikaya kadar kopmayan oyunda savurdukları panik uzak atışları tüm yorgunluğumuza rağmen sakin değerlendirdik.

Bogdanovic üçlükleriyle 20 bin kişiyi sustururken James ateşi Fener’imizi söndüremedi. Son saniyelerin keşmekeşinden Fenerbahçe akıl farkıyla farkıyla 2-0’la OAKA’dan alkışları arasında çıktı.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI