"Ünal Özüak" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ünal Özüak" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ünal Özüak

‘Hayır duaya’ HAYIR!

Stockholm, rehin alana sempati duyma,sendromuna tutuldum.

Tef çalmak için ‘bugünün Saraylısının’ yarınlarını bekleyecek,bir sure içinde TD geçen yazılar yazmayacağım. Şimdi ki zamana yoğunlaşıp, Ağustos böceği misali dersimizi çalışıp Milli Takım Eylül’de nasıl Olimpiyat vizesi alacak ona bakacağım. DEV meselemize gelince; ‘Allah ıslah etsin’ tabii ki hayır dua değil. Kırk kişiyiz kimin kime hayır dua edeceğini biliriz.Boyu uzun aklı kısa boşuna demezler. Enes Kanter içinde, iki imam arasında bi namaz kaldı. 70 Milyon dolar ederli NBA yıldızımız gene Milli takıma alınmadı.Hem de en ihtiyacımız olan zamanda.Gezici Cenk Akyol gibi siyasete bir kurban daha verdi parke.

Milli takım DEVsiz.

Grupta ilk dörde girip devam edebilmek için sırasıyla İtalya,İspanya,Almanya,Sırbistan ve İzlanda ile oynayacağız. Koç Simone Pianigiani son yılların en iyi İtalya Milli takımıyla geliyor. Ağabey Pao geliyor ama Marc Gasol yok Şampiyon adayı İspanya’da. Kleber oynamayacak ama haberin en kötüsü Almanya’dan; Dirk Nowitzki döndü takıma. Eski takım arkadaşı Chris Fleming’de koçu takımın. Berlin’de kendi seyircileri önünde geri dönüş yaşayıp Almanya’yı 2005’de ki gibi Şampiyon yapmaya soyundular. Bu yıl Panatinaikos’un başına geçen koç Djordjevic’in Sırbistan’ı bir diğer Şampiyon adayı. Bizim gruba ateşten gömlek demek çok hafif kalır. Dixon’u devşirten Ergin Ataman; Ender Arslan ve Ersin Atsür’ü almadı. Oyun kurucu fakiri bir takımla işi zor ötesi.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI