"Ünal Özüak" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ünal Özüak" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ünal Özüak

 Fener zafer alayı! 

İLK defa final oynayan Fenerbahçe, 4. şampiyonluğunu arayan, buraların gediklisi Olympiakos’a; “Komşu yanlış kapıyı çaldın, burası İstanbul yok öyle” dedi.

İkisi de sadece potasında ortalama 73 sayıya müsaade eden, üç sayı isabet yüzdesi 35’te beraberlik gösteren sert savunmalı takımın maçına Fenerbahçe, balata yakacak frenli kontrollü hücumlarla başladı.

Sakallı’ lakaplı Vassilis Spanoulis ile arasındaki ‘Panathinaikos koçu iken onu terk edip gitmesiyle ilgili hesabını’ dün gece tahsil etti Obradovic. Hem de akıllı seçimle ona gereğinden fazla yoğunlaşmadan.

ÜÇLÜKLER ZAFERİ GETİRDİ

Maçın kazandıracak formülünü; kısalarını makulde tutacaksın, uzunların atacak şeklinde uyguladı usta koç. Maçın karar anlarını çift uzunlu beşiyle oynadı. Uzunlar potayı karartırken, maçın kazanım kararını toplamda 25’te13 (%52) üçlüğü hep kırılma anlarında, doğru zamanda sokan Kalinic, Bogdonovic ve Dixon verdi.

Gigi Datome ve Pero Antic de geceyi renklendiren adamalar oldular.

Obradovic muhteşem seyircisine ve ona tüm olanakları sunan yönetime geri ödemesini yaparken yaşamının en güzel maçını yönetti.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI