"Ünal Özüak" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ünal Özüak" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ünal Özüak

DAÇKA Real sınav verecek…

“Madrid is Real” aforizmasıyla Real Madrid’in her şeyleri olduğunu vurgular İspanyollar.

Barcelona Katalan, Baskonya Bask takımıdır ama Real Madrid krallığın varisi, öz evladıdır Lig lideri bayraktar takım Real Madrid evinde yenilmenin rövanşını almaya geldi İstanbul’a. İspanyol basınına göz atınca Real Madrid cephesinin nasıl yandım Allah’a geldiği anlaşılıyor; MARCA gazetesi Real Madrid’in Darüşşafaka karşısında sendelediğini belirterek, serinin iyice karıştığını ifade etti. El Mundo gazetesi karşılaşmayı ”Llull yeterli olmadı ve Real Madrid artık İstanbul’da kazanmak zorunda” başlığıyla duyururken, haberde ‘‘İspanyolların üçüncü çeyrekteki beş adet üç sayılık basketi sonucun değişmesine yetmedi ve David Blatt’ın Darüşşafaka’sına kaybetti” şeklinde yorum yapıldı.

PEKİ YA BU AKŞAM?
Mundo Deportivo ise mücadeleyi ”Madrid kurudu ve Darüşşafaka büyük darbe vurdu’‘ şeklinde görürken, Haberde karşılaşma ‘‘David Blatt öne çıkan oyun stratejisi, taktik tuzakları, rahatsızlık veren savunmaları ve savunmada kontrolü zor olan kısa beşli oyunuyla mağlup edilmesinin çok zor olabileceğini kanıtladı. Blatt mükemmel bir maç yönetti” şeklinde özetlendi. İspanyolların ünlü spor gazetesi AS ise maçı ”Real Madrid evde kaybederken, İstanbul’da oynayacak’‘ başlığıyla okurlarına duyururken, Blatt’ın takımının büyük bir iş başardığı, üçüncü çeyrekte Llull ve Ayon‘un performanslarının beyazlara galibiyet için yetmediği vurgulandı. Lasso 1-3-1 alan savunmasına çift guard’la hücum etmeyi büyük ölçüde akıl edecektir bu akşam. Blatt’da geldiği sene yepyeni takımla ayağına gelen Final4 şansını tepmemek adına bütün hünerini konuşturacaktır. Rastge

X
YAZARIN DİĞER YAZILARI