"Ünal Özüak" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ünal Özüak" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ünal Özüak

Cefalı hamam sefası

Tamam, hamama giren terler, ama bizim ne günahımız var kardeşim?

Son Avrupa Şampiyonası’nda 61-55 yenilip elendiğimiz Finlandiya acı anısı kafamızda bütün maç ızdırap çektik. Ergin Ataman’ın, atıp sokan adamı bulma “SALLABOL” basketbol sistemsizliğini az daha Milli Takımı Fin Hamamı’nda bayıltıyordu. Şampiyonada ki durumumuz şu; sokarsak veziriz sokamazsak rezil. Dün akşam Finliler kariyer isabet zirvesi yaptılar. İyi atıcılar dolu Finlandiya’ya karşı yanlış seçim eşleşmeli alan savunmasıyla başladık. Kendi elimizle ivmeyi baştan onlara teslim ettik. Koponen (12 sayı), Salin ve Shawn’nın rahat buldukları sayılarıyla momentumu maç sonuna kadar Finlilere ipotek ettik.

Top sonunda sevdi

Çareyi sürekli, avuç avuç adam değiştirmekte aradı Ataman ama bu da savunma dengemizi dağıtırken soğuk oyuncular top kayıplarını katladılar. 3. çeyrekte nihayet zihnimiz açıldı. Kapasite farkını sahaya sert savunmayla yansıttık ama biz kovalarken onlar 37 yaşında ki Möttöla’yı dahi sahaya sürerek üçlüklerle ısırıp kaçtılar: 53-59. Cenk nihayet giren üçlüğüyle 68-68 uzatmaya taşıdı. Ömer potayı karartıp topladığı rebountlarla ekmeğini taştan çıkartırken maçın suskun adamı Emir son sözü söyleyerek Fin Hamamı’ndaki cefayı sefaya çevirdi.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI