"Ünal Özüak" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ünal Özüak" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ünal Özüak

Çarkıfelek şanslısı Ivkovic

ANCA beraber kanca beraber, usta-çırak espirisinde, bir çeşit ‘rekabet’ kardeşliği’ oluşturarak bugünlere gelen Ivkovic-Obradovic, dün Türkiye Kupası için Sırp ruletini çevirdiler.

‘Kuşkondurmuyorlar’ ve dediğimde yadırgıyorsunuz ama dün akşam iki usta ‘!’ maçı birbirilerine hediye etmek için adeta yarıştılar. Kapışmadan bu kez az biraz daha iyi oyun okuma farkını sahaya yansıtan Ivkovic galip çıktı.

VE RULET BAŞLADI

Semih ve Vesely ile çift uzunlu başlayan Fenerbahçe Kristic’i çakılı pivot kullanan Efes karşısında maça daha dengeli girdi. 5. dakikaya gelindiğinde rotasyonda artık alıştığımız rulet başladı. Oynayan 5’ler karşılıklı sil baştan oldu. Koçlar 5 patlar patlar tabanca tanburunu sürekli çevirerek maçı getirecek adamı namluya sürme çabasına erken başladılar. Oynayan 5’ler sürekli kurcalanınca savunma ve hücum dengesi alt-üst oluyor, top kayıpları zirve yapıyor ve iş ‘bireysel oyuncu başarısının hangi tarafa güleceğine’ kalıyor.

ELE BAKAN YANAR

İkinci çeyrekte İvko’nun akıllı seçimi ile çift uzuna dönen Anadolu Efes sahanın iki tarafında boyalı alan doğru eşleşmesiyle git-geli bol devreyi önde kapadı. Şans silahı Goudelock çakaralmaz oynayınca Kanarya yonga yaprağını bir türlü bulamadı. Efes önde girdiği son çeyrekte sakin oynayarak Huertel ve Kristic ile sayılar bulurken Obradovic gecenin hatasını yaptı. Kora kora dakikaları deneyimsiz Kenan ile oynayarak kargaşa yaratamadan kupayı ustasına teslim etti.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI