"Ünal Özüak" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ünal Özüak" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ünal Özüak

Bunu hep yapıyoruz!

İLK takımım Kadıköyspor’u alarak parke yolculuğuna çıkan “40 yıllık dostum” Anadolu Efes, Avrupa zirvesine tırmanmayı bu yıl kafaya koymuş...

Zorlansa da maç sonunda gereğini yapıp rakiplerini ipe diziyor. 

İki takım tarihinin İstanbul’daki, ilk ve tek Koraç Kupası’nı kazandığı 1996’dan beri gelen,11. yenilgisini tattırdı Armani Milano’ya.. Milano maça nerdeyse beş güçlü uzunlu başlayıp hücum momentumunu hep elde tuttu. Bizse üç naif kısalı beşlerle oynadık. Üstelik savunmada sürekli adam değiştirme yanlışına düştük.


Heurtel kesin dörtel


İTALYAN devine karşı Dunston kenarda kalınca zorlandık. Allah’tan, dış atış isabetimizin yerindeydi de “EL Milano Kasırgası”na tutulmadık. Diebler, Saric, Heurtel ve Furkan İstanbul havası gibi yağmur olup 12’de 9 üçlük yağdırdılar. Diebler her türlü atış başarısıyla Efes’i sırtladı.Tüm taktiklerin bittiği son çeyrek kora koruna 69-63 önde girdik. Giren çıkan tempoyu düşürmedi. Heurtel’e ayrı parantez açmak lazım; attı attırdı, oynadığı süreler farklı armonisi oluyor takımın.

X