"Ünal Özüak" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ünal Özüak" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ünal Özüak

Bozguna uğradık

İYİ başlayıp kötü bitirerek açık farkla yenilerek yarı finali kaçırdık... Kızlarımızın enerjisi çok düşüktü. Ağırlık mücadeleci Olympiakos’lu oyuncularla, dar rotasyonla ve kısa beşle oynayan komşu bizim kızları baştan yıpratabilmek adına sert girdi oyuna.

Aynı sertlikle yanıt vererek kısa etkilerini görece azalttık. Pota altı kraliçemiz Quanitra’yı etkisiz kılmak için etrafına üşüşüp kapandılar.

İlk çeyrekte içeri dışarı yaparak Q’yu iyi kullanıp dış atış isabetini yakalayarak hücum akışımızı oturttuk. Üçlük silahlarını Olcay ve Işıl sayılarıyla terse çevirdik.

Quanitra’yı unuttuk

Ancak kontrolü kaybederek 26 sayı yediğimiz kabus 2. çeyrekte; Quanitra boş gidip gelirken kenardan gelen genç oyuncuları ve 38 yaşında ki veteran Maltsi ve Lymoura atak ve sayılarıyla çift hanelere çıkarttığımız fark yanı sıra oyun direncimizi eriterek odaya önde gittiler. 2. yarıda Yunanlılar atıp kaçtıkça ipin ucu iyice kaçtı 17 sayı geriye düştük. Bir ara adeta ayağına sıkma kararıyla komşu koçu 5 dakikada alan savunmasına döndü de hafifçe kıpırdanıp geri dönüşe umutlandık. Ama mükemmel performansıyla sahanın en iyisi Lymoura geri dönmemize müsaade etmedi.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI