"Ünal Özüak" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ünal Özüak" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ünal Özüak

Ben olsam almam

Aldemir Furkan ayıp etti. Galatasaray’ı Avrupa eşiğinde‘şey’gibi ortada bıraktı.

Philedelphia 76’sixer’da hemen oynayacak olsa canım yanmaz. Paraya tamahtır bunun adı.Oyuncu menajerlerine ‘Vampir’ demek Turgay Demirel’in bugüne kadar ettiği beklide en doğru laftır. Vampirler Transilvanya’dan çıkar ama basketbolumuzun oyuncu dağarcığını emen Sırbistan’ dan çıkma Miodrag Raznatovic.Ünlü Sırp kasabı “Arkan” Jelko Raznatovic’le akrabalık derecesi nedir bilinmez ama Beobasket menajerlik ajansıyla parkemizin tozunu attırdığı ayan beyan ortada. Anadolu Efes koçu Ivkovic’le gizli ortaklığı olduğu da söylenen Misko:Oktay Mahmuti örneğinde yaşandığı gibi önce menajeri olduğu koçu gönderir,koç da onun yelpazesinden oyuncularla bezer takımı (Bakınız Mahmuti dönemi Galatasaray takımı).Geriye dönüp koç Dusan döneminde CSKA’da kaç Beobasket oyuncusu olduğuna bakmak lazım.Bu günkü Anadolu Efes’e de liste kabarık.Son olarak kadroya katılmak istenen THOMAS HEURTEL, Misko paletine yeni girdi mesela.Tamam“this is business/bu iştir”ama onunda kendi içinde etiği olmalı.İş içinde iş çevirmek en azından ayıptır. Ben olsam bu yaz Furkan’ı Milli Takıma almam ki geriden gelen gençler ayaklarını denk alsınlar.

Kas yığını

Öte yandan Galatasaray oyuncu seçiminden anlıyorsa Arap olayım. Pota altı takviyesi olarak, yel yeperek yelken kürek Patric Young’ı aldılar.NCAA’den hiç Avrupa deneyimi yok ama oraları geçiniz. Daha doktor muayenesinde boğum boğum kas yığınını görünce anlar Arif olan. Ön ve arka kol adalesi vücutçu gibi bulk olanın bilek hassasiyeti olmaz. Basketbolcunun kol kasları uzun ve ince olur. Üstelik Young “vahşi” görünümüne karşın son derece “kibar”. Dehşet saçması beklenen boyalı alanda karıncayı bile incitmekten kaçınıyor.Bir eliyle panyanın üzerine konan parayı alır diğeriyle smaç yapabilir ama Doğuş Balbay gibi başka bir sporun atleti bu (Young)genç.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI