"Uğur Vardan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Uğur Vardan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Uğur Vardan

'Fragman' misali

MALUM, ilk maçlar ‘fragman’ işlevi görür... Dünkü mücadele bu işlevi fazlasıyla yerine getirdi.

İzlediğimiz maç, ‘Süper Lig’in bilinen karakterinin yeni bir tezahürüydü: Büyük olan ev sahibi saldırır, ‘Anadolu’ mahreçli konuk ise kapanır ve bulacağı ‘olası’ kontra golünün yolunu gözler. Başlangıçta Es Es savunmada bekledi, bir-iki pozisyonda karşı kaleye indi. Fenerbahçe ise rakip alana yıktığı oyunu tabelaya yansıtamıyordu ki, kapı ilk yarının sonunda önce Sow’la aralandı, sonrasında Fernandao dehlizi genişletti.
İkinci yarının başında Causiç’in ‘kendi takım arkadaşları’nın alın terini hiçe sayan hareketleri sonucu kırmızıyı görmesi farkın açılacağı hissini uyandırdı. Ama rakibin 10 kişi kalması asıl Van Persie’nin daha erken sahne almasına yaradı. Ne var ki Hollandalı oyunda kaldığı süre boyunca pek hazır görünmedi. Garanti skor, sıcak hava derken ikinci yarı oyun gevşedi ve maç, ilk yarıda atılan gollerle tamamlandı.


FUTBOL YİNE AYNI


Görünen o ki F.Bahçe iç sahadaki maçlarında böyle oynayacak. Kilidi açtıktan sonra farka gitmeyi deneyecek. Eskişehirspor da orta sıralar için mücadele edecek. Genel resme bakıldığında ise şunu görmek mümkün: Dün anladık ki Türkiye’de farkında olmadan yönetim sistemi değişmiş, futbolda ise pek bir değişiklik yok, ‘Büyükler’ ligi domine etmeyi sürdürecek...

MAÇIN ADAMI: NANI

F.BAHÇE’nin ‘Estetik merkezi’ o olacak. Vatandaşı Quaresma’yla birlikte taraflı tarafsız tüm futbolseverlere büyük keyif verecekler.

X