"Uğur Vardan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Uğur Vardan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Uğur Vardan

‘Dream team’ hâlâ ortada yok

MALUM bu oyun skora endeksli...

Tercihlerin, karşılığını verdiği sürece haklısın...

Dolayısıyla dünkü maç öncesi, artık bu sezonun Fenerbahçe cephesindeki öncelikli ‘polemik’ konusu haline gelen ‘Pereira-Van Persie çekişmesi’nde Portekizli teknik adamın Akhisar maçı 11’inde ‘tek forvet’ olarak Fernandao’yu sahaya sürmesi, Brezilyalı’nın attığı iki golle en azından dünkü mücadele itibariyle halının altına süpürülebilir gözüktü.

Lakin Pereira bu hamle dolayısıyla haklı çıksa da takımının son üç ‘resmi’ (Beşiktaş, Celtic ve Akhisar) maçında galibiyet yüzü görememesi, ‘Van Persie-Fernandao tercihleri’ konusunun ötesinde daha büyük bir sorun olarak camianın gündemindeki yerini koruyor.

KİLİT ERKEN AÇILDI

ASLINDA dün her şey ev sahibi için güzel başlamıştı.

Anadolu takımları karşısında ‘İstanbul’un büyükleri’ için öncelikli sorun kilidin (ya da futbol deyişiyle ‘Kapalı defanslar’ın) bir an önce açılmasıdır.

F.Bahçe, Akhisar kilidini 11. dakikada açtı. Nani’nin klas ortasında Fernandao’ya bir tür çarptırıp attırdığı golle mücadele, sarı lacivertliler için ‘Farka gitmek için güzel bir gece’yi müjdeliyordu.

Fakat ikinci yarı ortada ‘Sihirli bir dokunuş’ bile olmadan dengeler değişti; konuk çok az sayıda karşı kaleyi yokladı ama verimlilik açısından yüksek bir yüzdeyle sonuç aldı.

Maç 2-2’ye gelirken Pereira beklenen hamlesinde Van Persie’yi sahaya sürüp forveti ikiledi (Hollandalı oyuna dahil olduktan sonra 79’da klasına yakışır bir şutla kaleyi yokladı ama sonuç alamadı).

YİNE KABUS

BU hamle karşılığını bulmazken geçen sezon Akhisar karşısında ligdeki iki maçtan da mağlubiyetle ayrılan Fenerbahçe bu sezonki ilk randevuda bu kez bir puana razı oluyordu.

‘Milli maç arası’ dolayısıyla Pereira ‘şimdilik’ gündem dışına itilir mi bilinmez ama kâğıt üzerindeki ‘Dream team’i rayına oturtamadığı bir gerçek...

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI