"Uğur Cebeci" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Uğur Cebeci" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Uğur Cebeci

İşte dünyanın en büyük misafir odası! THY, İstanbul Havalimanı’ndaki CIP salonunu Hürriyet’e açtı

TÜRK Hava Yolları (THY) İstanbul Havalimanı’nda yaptığı dünyanın en büyük özel yolcu salonunu kapılarını (CIP) ilk kez Hürriyet’e açtı.

Neredeyse 10 bin metrekarelik salonda aynı anda 1440 yolcu ağırlanacak. Her yanı değişik yemeklerin hazırlandığı açık mutfaklar, özel içecek masaları, birbirinden rahat koltuklar ve özel dinlenme odaları ile 5 yıldızlı otel konforundaki özel yolcu salonununu THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, inşaatların bütün derdini çeken Genel Müdür Yardımcısı Abdülkerim Çay ve şirketin basın müşaviri Yahya Üstün’le gezdim.

İşte dünyanın en büyük misafir odası THY, İstanbul Havalimanı’ndaki CIP salonunu Hürriyet’e açtı

TANITIMA DA KATKI

Dev salonun tuvaletlerinden, duşlarına, suit odalarından eğlence alanlarına kadar dört bir taraf ilginç tasarımların da bir arada sergilendiği bir platform olmuş. Türkiye’nin dört bir yanından lezzetler, hepsi usta aşçıların ellerinden çıkıyor. Salon sadece bir dinlenme alanı olmaktan çok Türkiye’nin tanıtımında büyük bir görevi de üsleniyor.

İşte dünyanın en büyük misafir odası THY, İstanbul Havalimanı’ndaki CIP salonunu Hürriyet’e açtı

İç ve dış hatlardaki salonlar dünyanın dört bir yanından gelen konukları her isteklerine cevap vererek ağırlayacak. İngiliz softroom mimari şirketinin tasarımı Do&Co’nun patronu Attilla Doğudan’ın dokunuşları ile kimlik kazanan salon için THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, “Çok emek verdik. Yine de 8 Nisan itibariyle gözüm üzerinde olacak. En ufak bir aksaklığa izin vermeyeceğiz.

İşte dünyanın en büyük misafir odası THY, İstanbul Havalimanı’ndaki CIP salonunu Hürriyet’e açtı

İç ve dış hatlardaki bu salonlar dünyada havalimanlarında yolculara sunulan konforun ve müşteri memnuniyetinin zirvesi olacak” dedi. Dev salonda elbette Mescit, dua odaları salonun vazgeçilmezleri. Duşlar, tuvaletler, abdest alınan yerler hepsi özel mermerlerle yapılmış. Maksimum hijyene özen gösterilmiş.

SIKILMA ŞANSI YOK

THY’nin büyük taşınması ile birlikte hemen devreye girecek olan salonlarda mönüler hazır ve test imalatları uzun süredir devam ediyor. Bu salonlar sayesinde THY’nin özel yolcularının sayısının da hızla artacağı düşünülüyor. Sinema, kütüphane, müze, çocuk oyun alanları, interaktif oyunlar, uçak simülasyonu, golf, çocuk restoranı, çay bahçeleri, kahve barları ile uçağını bekleyen, yada bir yerden gelip bir başka yere uçan transit yolcular içen de bu salonlar saatlerce sıkılmadan zamanın geçirilebileceği alanlar.

 

X