"Sinem Vural" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Sinem Vural" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Sinem Vural

Yeni jenerasyon Şeşen

Dilhan Şeşen adına ilk kez şimdi, bu köşede rastlıyor olabilirsiniz. Belki de “Biz duyalı çok oldu bre ana akım medya” diyorsunuz.

Yeni jenerasyon Şeşen

Ben ilk gruptakilere sesleneyim, tanıtayım...
Dilhan Şeşen, tahmin ettiğiniz gibi Şeşen ailesi üyesi, Burhan Şeşen’in kızı. Henüz 19 yaşında, enerji dolu... Ve akustik cover’larıyla Youtube’da ufak ufak palazlanıyor şu sıralar.
Grup Gündoğarken’le doğan “Şeşen ailesi sound’u”nun yakınından da geçmemiş, tamamen bağımsız yeni bir soluk.
Özetle adını her geçen gün daha fazla duyacağınız bir yıldız geliyor. Kendi yazdığı şarkıları da dinlemek için sabırsızlanıyorum.

Hayko Cepkin ve konseptleri

Hayatımıza 2005 yılında piyasaya sürdüğü “Sakin Olmam Lazım” albümüyle giren Hayko Cepkin, rock müziği domine eden isimlerden biri...
Uzun zamandır Kuşadası’nda yaşıyor ama görünen o ki bu sakin hayat ona daha yaratıcı konseptler için zemin hazırlıyor.
Cayır cayır “elektrikli” konserlerine vakıf olduğumuz Cepkin, “akustik”, “akustik söyleşiler”, “Halil Sezai ile Dert Sende Derman Bende” adlı üç farklı konseptle müzikseverlerin karşısına çıkıyor.
İşin özeti hemen her mekana ve seyirci kitlesine müziğinden ödün vermeden bukalemun gibi uyum sağlıyor.
Tabii bir de her yıl ev sahipliği yaptığı Varil Fest var.
Bir yandan yeni şarkılar hazırlarken aksatmadığı konser maratonundan, sevenleriyle nasıl olursa olsun bir araya gelme isteğinden bahsediyorum. Daha ne yapsın bir sanatçı, müziğini geniş kitlelere ulaştırmak için...

Öğrenmek isteyen el kaldırsın

25 yıldır Türkiye’nin en önemli isimleriyle prodüktör ve aranjör olarak çalışan Ozan Çolakoğlu, “Ozinga Academy” adlı bir müzik programı başlattı. 1,5 ay sürecek DJ ve elektronik müzik prodüksiyonu kursu için başvurular devam ediyor. Kendi stüdyosunda diğer eğitmenlerin de katılımıyla vereceği kursta, Çolakoğlu sadece tek bir derse katılacak.  

Tarkan son düzlükte

Tarkan’ın yılan hikayesine dönen pop albümünde nihayet son düzlüğe girildi. Henüz net tarih gelmese de haziranda çıkacak gibi...
Müzik piyasasındaki tüm yenilikleri yakından takip eden ve bu nedenle sık sık aranjelere müdahale ettiği söylenen sanatçı, son olarak Aysel Gürel’e ait “Sevda Tek Nefes”i albüme aldı.
Her geçen gün çıtayı biraz daha yukarı taşıdığı ve beklentiyi yükselttiği ortada...

45 ülkede 1 numara

Burak Yeter, Danelle Sandoval ile yaptığı “Tuesday” şarkısıyla Türkiye’nin en tanınmış DJ’leri arasına girdi.
Kesinlikle haklı bir yükselişti bu... Çünkü 2016’da yayınlanan şarkı resmen dalga dalga yayıldı, dünya turu yaptı.
Hemen her gün farklı bir mekanda DJ setinin başında olan Yeter, Shazam’ın dünya listesinde 13’üncü sırada. Yani The Weeknd, Pitbull gibi müziğin önemli isimlerini ardında bırakmış durumda.
Son yıllarda dünya piyasasına yönelen Yeter “Şu an 45 ülkede birinciyim, bu beni çok mutlu ediyor. Zannedersem ilk kez bir Türk dünya listelerinde bu başarıyı elde etti. Hatta Bugün Hollanda’dan güzel bir haber geldi. Şarkımız Platinium ödül kazanmış. Bu benim için çok daha özel” dedi.
Geçen aylarda “Happy” adlı yeni çalışmasını yayınlayan Burak Yeter, yeni işlerin heyecanını da paylaştı:
“16 yeni şarkım var ve bunları yayınlamak için sabırsızım.12 Mayıs’ta Spinnin Records etiketiyle yeni single’ım ‘Echo’ çıkıyor. Anne-Marie’nin ‘Ciao Adios’ şarkısının remix’i de gündemde.”

Yeraltı gün yüzüne çıkıyor

İstanbul ‘yeraltı kültürü’nün 4 önemli grubu ilk kez aynı gecede bir araya geliyor. 6 Mayıs Cumartesi akşamı Salon İKSV’de gerçekleşecek “%100 Metal: Yurttan Gürültülü Sesler” etkinliğinde Radical Noise, Tampon, Kafabindünya ve Ofisboyz konserleri olacak.
Sahnede 25’inci yılını kutlayacak olan Radical Noise, 23 yıllık grup Tampon, Post rock grubu Kafabindünya ve tabii ki köklü OI/ punk/ hardcore grubu Ofisboyz’un bir araya geldiği gecenin ambiyansı
nasıl olacak, fena halde meraktayım.

X