"Sibel Arna" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Sibel Arna" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Sibel Arna

Yeni bir Firdevs mi yaratılmaya çalışılıyor

Yeni dizi “Oyunbozan”ın Mine’sinden bahsediyorum.

Güzel ve çekici... Yaşsız bir kadın. Alımlı duruşunun altında biraz harislik yatıyor. Güce tapıyor. Yeni bir Firdevs mi yaratılmaya çalışılıyor

Elindeki gücün başka bir kadına geçmesi en büyük korkusu. Peki tahtını sallayan bir kadın, kendi evine girerse neler yaşayıp, ona neler yaşatacak...

 

 

Yeni bir Firdevs mi yaratılmaya çalışılıyor

Gülçin Santırcıoğlu’nun canlandırdığı karakterin tanımı bu şekilde. Peki ya stili nasıl?
Güçlü, iddialı ve seksi bir kadın yaratılmaya çalışıldığını görüyorum.
“Aşk-ı Memnu”daki Nebahat Çehre’nin yani Firdevs Yöreoğlu’nun model alındığı çok belli... Ama maalesef çok da başarılı bir kopyalama değil.
Fazlasıyla uzun saçlar, karakteri eski moda gösteriyor. Dalgalı hali de uzun hali de hiç modern değil.
Giydiği elbiselerin birkaçını fazlasıyla dar buldum. Sarı gömleği ise ‘yaşlıydı’ açıkçası.
Bir tek kürklü beyaz palto çok iyiydi...
Simsiyah gözlüklerle tamamlanması da çok cool olmuştu. Yine de ilk bölümlerin günahı olmaz. Umarım yakın zamanda hataların önü alınır. Zira Gülçin Santırcıoğlu’dan orta yaş üstü bir stil ikonu rahatlıkla yaratılabilir. Ama malum bir Firdevs Yöreoğlu da kolay yetişmiyor.

Yeni bir Firdevs mi yaratılmaya çalışılıyor


En çok konuşulan üç takı

Defne’nin baş meleği, Ayşe’nin şahmaranı, Pelin’in kolyesi Dizilerde kıyafetler kadar takılar da önem kazanmaya başladı.
Stil danışmanları en az ne giydirecekleri kadar ne takacaklarını da düşünüyorlar.
Bu yüzden bu hafta geçen hafta yayınlanan bölümlerin en konuşulan üç takısını seçtim.

 

Ayşe’nin şahmaranı

Yeni bir Firdevs mi yaratılmaya çalışılıyor

Boynundaki pırlantalı kolyeyle birlikte kullanılmasının fazla olduğunu düşünsem de şahmeranı tek başına çok sevdim. Yeteri kadar iddilalı ve cesur. Tipki karakterin kendisi gibi. Markası Atelier Petites Pierres. 

Defne’nin baş meleği

Elçin Sangu geçen hafta yayınlanan bölümde üç kolye üst üste takmıştı.

Yeni bir Firdevs mi yaratılmaya çalışılıyor

 

En kısası ve en büyüğü olan tasarım çok merak edildi. Devon Diamonds marka kolyenin ismi Mikail baş meleği. İnanışa göre güçlü kılıcıyla, üzerimizdeki negatif enerjiyi kesmeyi sağlıyor.

Yeni bir Firdevs mi yaratılmaya çalışılıyor

 

Mikail Başmeleği’nin bizi olumsuz duygulardan arındırmakla görevlendirildiği söylüyor. Rengi koyu mavi. Bu da nazardan koruyor. 

 

Pelin’in kolyesi 

Yeni bir Firdevs mi yaratılmaya çalışılıyor

Spor bir kombine ancak bu kadar uygun bir takı olabilirdi. Zeckie marka içiçe geçmiş iki kareden oluşan uzun kolye, aynı zaman da çok da zarif. Fiyatı 530 TL. Bu arada merak edenler için Leyla Lydia Tuğutlu’nun kombini tamamen Mango. 

 

Şok şok şok kıyafeti 

Yeni bir Firdevs mi yaratılmaya çalışılıyor

Hayat Şarkısı’nın bu akşam yayınlanacak bölümünde Burcu Biricik yani Hülya, eski sevgilisi Cem’in tuzağına düşerek otel önünde paparazzilere yakalanacak. Kombinini baştan aşağı çok beğendim ama özellikle Elvan Tığlıoğlu’nun tasarladığı Jaquette kimono kollarıyla trençkotu çok cool buldum.
O ne asalet, o ne farklılık. Suni deri yakalı trençkotun içine Que marka deri yelek giydirme fikrini de çok tuttum.
Diziye yeni giren Cem karakterinin stili hakkında da bilgi vermek isterim. Recep Güneysu’nun oynadığı karakter, serseri ruhlu, zengin, cool bir tip.
O yüzden işe giderken bile ceket içine gömlek değil tişört giyiyor.

 

Çocuk oyuncu deyip geçme 

Yeni bir Firdevs mi yaratılmaya çalışılıyor

Gerek oyunculuğu ile gerek sevimliliği kalbimize taht kuran bir isim Ataberk Mutlu.
Poyraz Karayel’in Sinan’ı olarak bizi kah güldürüyor kah ağlatıyor. Kıyafetlerinin de ne kadar sevimli olduğunun farkında mısınız? Son bölümde giydiği ceketi çok eğlenceli buldum. Gözlülerine de bayılıyorum. Sinan’ın stiline gösterilen önemi alkışlıyorum.
Çocuk oyuncu kendi kıyafetleriyle de oynar deyip geçmemek gerekiyor.
Onları da tıpkı büyük oyuncular gibi özenle giydirmek şart.

 

Sonsuzluk teması güme gitti

“Kara Sevda”nın kara sevdalı aşıkları bu hafta sonsuz aşk temasının üzerine gittiler. Zaten var olan sonsuzluk dövmelerini yenilediler, Kemal Nihan’a sonsuzluk işaretli bir kolye hediye etti.

Yeni bir Firdevs mi yaratılmaya çalışılıyor

Birlikte çayırlara çimenlere gittiler, bisiklete bindiler, çocuklar kadar şendiler.
AdL marka beyaz pantolonu, mavi kazağı, beyaz Adidas Stan Smith ayakkabıları sakin, beyaz Meltem Özbek marka deri ceketi iddialı ve şıktı.
Açıkçası hediye edilen kolyenin daha büyük dövmelerinde biraz daha gerçeğe yakın olmasını beklerdim, zira görmekte zorluk çektik.

 Yeni bir Firdevs mi yaratılmaya çalışılıyor

 

 

X