"Sibel Arna" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Sibel Arna" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Sibel Arna

Bazı kelimeler çok güzel bazı tişörtler daha güzel

Geçen yıl önce sosyal medyada başlayan, hızla sokağa yayılan ve son olarak bir başucu kitabı haline gelen Lûgat365 rüzgarından haberdar mısınız? 

Banu-Onur Ertuğrul çifti tarafından başlatıldı.

Usta yazarların kitaplarında denk düştüğümüz ya da anneannelerimizden, dedelerimizden duyduğumuz bazı güzel kelimeleri toparlamaya başladılar.

Ehlikeyf, hayalperest, ciğerpâre, yegâne, fettan, hemdem, hissikablelvuku, nâzende, zinhar, gıybet, platonik, tebessüm, müşkülpesent, melankoli, pejmürde, hergele, eyvallah, şikemperver, naif, ümitvâr gibi kelimeleri tekrar hatırlattılar. 
“Globalleşen dünyanın, emojiler yüzünden yeniden hiyerogliflere dönüşünün arifesinde, son bir suni teneffüs bizimkisi” dediler.

Ve bu yaz, Lûgat365’teki güzel kelimelerin birçoğu Koton tarafından tişörtlere basıldı. “Yüksek Sosyete” dizisindeki Ece karakteri de son bölümde ‘Te-bes-süm’ yazılı bir Lûgat365&Koton tişörtü giydi.

Bazı kelimeler çok güzel bazı tişörtler daha güzel
 

Dizinin hayata pembe gözlüklerle bakan hep gülümseyen karakterine çok yakışmıştı. Güzel mercan rengi küpelerinin markası da Hippicks.com.

Tişört: 49 TL
Küpeler: Hippicks 80 TL

JANJANLI TULUM İSTER MİSİNİZ

Başlıktaki soruyu bana sorsanız, rengi bebek mavisi olsa ve bende de “Tatlı İntikam”da Leyla Lydia Tuğutlu’nun üzerinde durduğu gibi dursa isterim derdim.

Bazı kelimeler çok güzel bazı tişörtler daha güzel

 

Tek omuz olmasını, kumaşın parlaklığını, üçgen kolyeyle tamamlamasını çok sevdim. Bir tek ayakkabılarının bebek pembesi olmasını tercih ederdim. 
Tulum: Mlle Epaulette (250 dolar)

BEYAZ IŞILTISI

Ekran beyaz rengi sevmez aslında. Kamera önünde fazla silik durabilir. Ama Merve Oflaz’ın “Rengarenk” dizisinin son bölümünde giydiği beyaz etek-bluz için aynısını söyleyemeyeceğim.

Bazı kelimeler çok güzel bazı tişörtler daha güzel

Oyuncunun bronz teniyle bütünleşmiş, çok güzel durmuştu. Eteğin kenarındaki mavi fırfır ve altına giydiği pembe mavi stilettolar da alkışı hak ediyordu. 
Etek: MadebyZA 320 TL.
Üst: MadebyZA 355 TL.

TAKI FARKIYLA ÖNDE

“Yüksek Sosyete” dizisinde Hazar Ergüçlü, zengin bir ailenin kızı olmasına rağmen, ailenin parasını reddettiği için çalışıp kendi parasını kazanıyor.

Bazı kelimeler çok güzel bazı tişörtler daha güzel

Hal böyle olunca spor kıyafetler giyiyor. Genellikle bir jean, bir tişörtle karşımıza çıkıyor. Son bölümde yeşil jean’li kombini ve takılarıyla dikkat çekti.

Yeşil tasma şeklindeki kolye yani chokers,

Ferda Ekberi markasına ait. Fiyatı 100 TL.
Kolyeler Atelier Petites Pierres, fiyatı 59.99 TL.

HAFTANIN ELBİSESİ

Aslında klasik bir jean elbise. Ama önündeki dantel ve transparan detay o kadar farklı ki çok dikkat çekti. Bir de stil danışmanı içine turuncu bir askılı bluz giydirince iyice patladı elbise. “Tatlı İntikam”da Büşra Develi’nin giydiği elbiseden bahsediyorum.

Bazı kelimeler çok güzel bazı tişörtler daha güzel

Markasını ve fiyatını çok sordunuz, işte cevabı: Markası Türkü Şahin. Fiyatı 645 TL.

Bazı kelimeler çok güzel bazı tişörtler daha güzel

 

 

 

 

X