"Serhat Tekin" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Serhat Tekin" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Serhat Tekin

Film olmuş şarkılar

Oyuncu ve müzisyen Erdem Yener, çok keyifli bir  albüm ile karşımıza çıktı. Türk sinemasının unutulmaz müziklerini bir araya getirdiği ‘ Film olmuş şarkılar ‘ isimli proje albümünde yer verdiği şarkıları her ay dinleyici ile buluşturmayı planlayan Yener’in bizlere sunduğu ilk şarkı ‘ Bana yalan söylediler ‘ oldu.

‘Bana yalan söylediler ‘ Erdem Yener’in en başından beri şarkılarında oluşturduğu tarzı ile birleşince yeni bir şarkı gibi tınlamış. Genelde günümüzde şarkılar cover yapılırken dengeler iyi kurulmadığında ortaya nahoş durumlar çıkabiliyor. Erdem Yener hem modern hem de özden uzaklaşmadan o dengeyi öyle güzel oturtmuş ki ortaya dinlemesi gayet keyifli bir iş çıkmış.
Film olmuş şarkılar

İşin görsel yanında Yener’in oyuncu kimliği devreye giriyor ve geçmişe hoş bir selam çaktığı ‘ Bana yalan söylediler ‘in retro videosu karşımıza çıkıyor. Klipte Yener’e oyuncu Aylin Kontente Kul, İzzet Öz ve yakın arkadaşları eşlik etmiş. ‘Erdem Yener o zamanlarda yaşasaydı nasıl olurdu?’ sorusunun cevabına tanık olduğumuz video klip çalışması izlerken yakaladığınız detaylar sayesinde yüzünüzde tatlı gülümsemelere neden oluyor.

Ben Erdem Yener’i oyunculuğundan önce müzikal çalışmaları ile tanımış biri olarak bu projenin kendisine müzikal alanda yeni dinleyici kitlesi kazandıracağını düşünüyorum. Dinlemesi ve izlemesi gayet keyifli bir albüm olduğunun sinyalini bu ilk çalışma ile fazlasıyla veren Yener’in ‘Film olmuş şarkılar’ albümündeki diğer şarkılarını ve neler yapacağını merakla bekliyorum.

İrem’den yeni proje

İrem Derici yeni şarkısı ‘ Meftun ‘ ile efkar katsayısını arttırırken boş durmuyor ve alttan sessizce yeni şarkılarını hazırlıyor. Yakın arkadaş olunca haliyle bu hummalı çalışmaları yakından takip etme şansına sahip oluyorsunuz.Film olmuş şarkılar
İrem’in yeni şarkıları kazanda kaynarken, önden 90’lı yılların sevilen şarkılarına kendi soslarını karıştırdığı projesi servis edilecek. Bu projenin mimarı Özgür Aras. Seçilen şarkılar ‘ Aaaa evet ne güzeldi bu şarkı ‘ dedirten cinsten. Farklı aranjörlerle şarkılar keyif içinde hazırlanırken , İrem bu şarkılarla çıkacağı konser turnesinin hazırlığını yapmayı ihmal etmiyor. Keşke hangi şarkıların yer aldığını buradan yazabilseydim. Ama işin sürprizi kaçmasın. Tek söyleyeceğim keyifli bir yaz olacak.

Yeni neler geliyor?

Geçtiğimiz günlerde Ajda Pekkan basın mensuplarına verdiği röportajda yeni çıkaracağı şarkısının ismini ilk defa açıklamıştı. ‘ Bir tık ‘ ismini taşıyan şarkı Ajda Pekkan’ın vazgeçilmezi Şehrazat’ın imzasını taşıyor. Geçtiğimiz günlerde Nihat Odabaşı ile yaptığım röportajda yeni çekeceği klipler arasında Ajda Pekkan’ın yer alacağını söylemişti. Yeni şarkının isminden hareketle merak ettiğim bu çalışmanın Nihat Odabaşı imzalı video çalışmasını ayrı bir merak ediyorum.

Demet Akalın stüdyoda yeni albümü ‘Ateş’in son dokunuşları ile meşgul. Önden bu albüm için çekilen yeni fotoğraflarını paylaşan Akalın’ın bu  yeni görsellerinde enerji farkını görebiliyorsunuz. Albümde yer alacak klasik Demet Akalın tarzı şarkıları bir kenara bırakırsak , bu yeni çalışmasında  kendisinin denediği farklı türdeki şarkılarla şaşırtacağını düşünüyorum. Çıkınca hep beraber dinleyeceğiz.

Merve Özbey’in ilk albümü uzun bir çalışma döneminden sonra yakında çıkıyor. Merve’nin albüm için çektirdiği fotoğrafların kamera arkasını paylaştığı videoda koyu renk saçları  ben dahil herkesin büyük beğenisini topladı. Önceden sarışın olan Merve bu yeni rengiyle daha genç ve enerjik olmuş. Hem yaz için zıplamalık hem de kış için efkarlanmalık çeşit çeşit şarkının yer aldığı Merve Özbey albümü çok yakında dinleyici ile buluşmayı bekliyor. Bana önceki sohbetimizde kendisine ait şarkılar seslendirmek istediğini söylüyordu. Bakalım bu ilk albümünde söz ve müziği kendisine ait bir şarkı yer alacak mı?

Tarkan’ı aradı kulaklar

Bülent Ersoy haşmetli bir şekilde yeni şarkısı ‘ Ümit Hırsızı’ nı geçtiğimiz günlerde çıkardı. Nihat Odabaşı imzalı klip çalışması adından bol bol söz ettirdi. Giydiği kıyafetten taktığı takılara her şey didik didik incelendi. Klip, gerek şarkının türü gerekse Bülent Ersoy’un tarzı ile gayet güzel örtüşmüş. Nihat Odabaşı’nın dediği gibi ‘havalı’ bir klip olmuş.
Film olmuş şarkılar

Şarkı Tarkan imzası taşıyor ve haliyle dinlerken buram buram Tarkan kokusu alıyorsunuz. İlk dinlediğimde keşke Tarkan bu şarkıyı kendine saklasaymış dedim. Zaten aldığım duyumlara göre bu şarkı aslında Tarkan’ın son çıkardığı ‘ 10 ‘ albümünde yer alacakmış. Bu duyum ne derece doğru orasını bilemem ama şarkıyı dinlerken Tarkan’ın eşlik etmesini bekliyor kulaklar. Keşke düet olsaymış dedim. Tüm bu keşkeleri bir kenara bırakırsak genel olarak Bülent Ersoy’un bu çalışması bence gayet kıvam olmuş. Yavaş yavaş kana karışacak bir şarkı olacak Ersoy’un diskografisinde.

X
YAZARIN DİĞER YAZILARI