"Serhat Tekin" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Serhat Tekin" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Serhat Tekin

Bunlar var ya

Ayşen, 90’lı yılların bizlere kazandırdığı güzel seslerden bir tanesiydi

Dönemin sevilen yabancı şarkılarına yazılmış Türkçe sözler ve gayet modern altyapılarla 2 güzel albümü müzikseverlerin arşivine yollamış ve gayet sevilmişti. Sonrasında ne oldu ve neden albüm yapmadı bilinmez ama çeşitli oluşumlar içinde yer alıp müzikten kopmadığının sinyallerini bizlere her zaman verdi.

Son yıllarda eşi Kemal Şimşekyay ile hit olmuş birçok parçanın altına imza atan Ayşen , zamanın trendlerini yakalayan , slogan olması çoğunlukla garanti şarkılarla kısa sürede popçularımızın sık sık kapısını çaldığı bir isim oldu. Tüm bu gelişmeler olurken onu 90’lı yıllardan tanıyıp , seven biz müzikseverlerin solo albüm beklentisine gecikmeli olarak bu yaz sonu cevap veren Ayşen , “ Bunlar var ya “ ile giderli şarkıların ağa babasını ortaya bıraktı. Eminim şarkı çıktıktan sonra “ Ben bu şarkıyı nasıl kaçırdım “ diyen şarkıcılarımız olmuştur. Çünkü gerek nakaratı gerekse alt yapısı ile günümüzde aranan tüm vasıflara sahip bir kulüp şarkısı olmuştu “Bunlar var ya”.

Bunlar var ya

Keşke yaz başı çıksaydı dediğim şarkı, gerekli tanıtımlar yapılırsa bu kış boyunca bizi bol bol dans ettirir diye düşünüyorum. Ayşen’i eskiden beri dinleyenlerin bazıları bu şarkıyı ilk dinlediğinde yadırgayıp şaşırmış olabilir. O zamanlar solist olarak çıkardığı şarkılar gerek vokal gerekse aranje olarak daha batı olduğu için şu an yaptığı müzik günümüz pop dünyasının gerektirdiği türde olmuş. Ben her iki Ayşen’i gayet sevdim. Bundan sonraki şarkılarında eminim daha başka türlerin altından nasıl başarıyla kalkabileceğini kendisini yeni tanıyan genç nesile gösterecektir.

BU SESE DİKKAT

Geniş kitlelerle buluşmasını arzu ettiğimiz sesler vardır. Selcan Asyalı bunlardan biri. Geçtiğimiz ay çıkardığı “ Şansın Vardı “ şarkısı ile dikkatimi çeken ve biraz araştırdığımda diğer şarkılarının da gayet sağlam olduğunu gördüğüm Asyalı , sakin ve emin adımlarla müzik dünyasında ilerliyor. Son çıkan şarkısı “ Şansın vardı”nın altında Onur Özdemir’in imzası var.

Bunlar var ya

Özellikle slow şarkıların hakkını bir başka verdiğini düşündüğüm Selcan Asyalı’nın ilk albümü “Helal Et” ile aynı ismi taşıyan şarkısını dinlemediyseniz bir dinleyin derim. Popüler olan veya oldurulmaya çalışanların arasında çoğu zaman güzel ses ve şarkılar gözden kaçar. Böyle durumlarda dinleyicinin yeni çıkan işleri araştırıp takip etmesi gerekir. Selcan Asyalı’yı dinleyici olarak bulup keşfedenlere zamanla daha fazla kitlelerin katılacağını düşünüyorum.

Bunlar var ya

KONSERE HAZIR

Ziynet Sali ile geçtiğimiz günlerde 28 Eylül günü Harbiye Açıkhava’da vereceği büyük konser öncesi buluştuk. Bir iki gün önce sahnede bayılan Ziynet Sali’yi gayet sağlıklı gördüm. Yoğun konser temposu onu biraz hırpalamış ve kısa süreli bir baygınlık geçirmiş ama şu an gayet iyi ve büyük konser için son sürat çalışmalara devam ediyor. Kendisiyle gayet keyifli geçen sohbetimizde hem özel hayatına hem de iç dünyasına minik bir yolculuk yaptık. Aşk ile ilgili düşüncelerinden , sosyal medya paylaşımlarının alt metnine , silmek istediği anlardan , İngilizce şarkılarına sorduğum sorulara net ve eğlenceli cevaplar veren Ziynet Sali ile röportajımızı Hürriyet TV’de Serhat’la Kayıttayız programında izleyebilirsiniz.

Ziynet Sali hangi fotoğrafları silmek istiyor?“Serhat’la Kayıttayız” programına konuk olan Ziynet Sali , yeni konseri , özel hayatı , evlilik , aşk ve sosyal medya paylaşımları hakkında Serhat Tekin’in sorularını yanıtladı.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI