"Savaş Özbey" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Savaş Özbey" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Savaş Özbey

İyi yaşam günü

Bugün Maçka Küçükçiftlik Park’ta beşincisi yapılacak Global Wellness Day, Türkiye’den çıkan yaratıcı bir fikrin nasıl 100 ülkeye yayıldığının hikâyesi. Etkinliklere katılmak ücretsiz.

indistan’ın üçüncü büyük eyaleti Marharaştra... Yerel Sağlık Bakanı’yla görüşen Cidosco Güzellik Akademisi Temsilcisi eyalette 500 SPA ve
salonun bu güne destek verdiğini açıkladı...

Vietnam Saigon’daki Caravelle Hotel terasında yapacağı etkinliklerin detayını Facebook’ta duyuruyor. 35 kişi ‘gitmeyi planlıyorum’ demiş...

Hareketin Hollanda elçisi Consuming Passions, kurduğu özel internet sitesinden duyuruyor İyi Yaşam Günü programını ve
manifestosunu...

ABD’de Ritz Carlton Maryland etkinlikler sabah 08.00’de fusion vücut geliştirmeyle başlıyor.

Japonya Osaka’daki Surging Life Akademisi bütün gün meditasyon seansları, Florida’dan Unity Plaza koşu, Londra’dan MS Federation’u hastalar için İyi Yaşam Dansı Atölyesi düzenliyor. İsteyen internetten izleyip evde yapabilecek bu dansı. Avusturya’da Alp Dağları’nın tepesindeki Innsbruck Park’ta 2 bin kişi buluşuyor.

Beşinci yılında bütün dünyada kutlanmaya başlayan Dünya İyi Yaşam Günü (Global Wellness Day), bir Türk’ün, Belgin Aksoy’un fikri. Haziran ayının ikinci cumartesi kutlanan günün dünya çapındaki bütün etkinlik duyurularında da bu günün Türkiye çıkışlı olduğu
anlatılıyor.

 

Bu da manifestosu

Bir saat yürü

Daha çok su iç

Plastik şişe kullanma,

Organik beslen

Bir iyilik yap

Ailenle yemek ye

22.00’de yat-uyu. 

 

Kimle, ne yapabilirsiniz?

Nevşah Fidan’la nefes terapisi

Eser Mutlu’yla kahkaha terapisi

Cem Akcan’la yoga

Ayşegül Demirsoy’la zumba

Murat Berkin’le pilates

Sırma Belin’le kişisel dönüşüm eğitimi

 

ÜÇ ÜLKE ARASINDA ÜÇÜNCÜ BİLE OLAMADIK - BİR HEZİMET, BİR ZAFER

 

Finale sadece üç ülke kalmış. 10 finalistten 3’ü Türk. Üstelik jüride bir Türk de var. Ferah Feza’nın sous-chef’i Gürkan (Tümsek) en güçlü aday. Arada eski ev arkadaşlığı bağı da var. Atladık cümbür cemaat Tel Aviv’e gittik: San Pellegrino Young Chef yarışmasının Akdeniz finalleri... Kendimizden o kadar eminiz ki atacağımız Instagram mesajları bile hazır, ‘gönder’ komutu bekliyor. Kazananlar açıklanıyor: Üçüncü İsrail’den. İkincinin Yunan olduğunu duyunca hepimiz ayakta alkışlıyoruz: Demek birincilik bizim! Fakat birinci bir açıklanıyor, öylece ayakta kalakalıyoruz. Birinci de Yunan! Şapşal gibi ikinciyi alkışladığımıza mı yanalım... Kalkıp ta İsrail’e gittiğimize mi... Üç ülke arasından üçüncü bile olamadığımıza mı... “San Pellegrino yarışmasında büyük gol yedik” derken son dakikada müthiş haber geldi aynı cepheden. Mehmet Gürs’ün sahibi olduğu Mikla aynı organizasyonun ‘dünyanın en iyi 100 restoranı’nı seçtiği yarışmada 56’ncı oldu.Takma Gürkan... Bravo Mehmet!

 

Denizle mehtap sordular seni

 

Çeşme günlüğü: Aya Yorgi’deki Babylon Çeşme’de, geçen hafta itibariyle müzikle tuzlu su sarmaş dolaş...

 

Bodrum günlüğü: Yalıkavak’ın yeni balıkçısı Müptela’da geçen hafta itibariyle ahtapotla yakamoz sarmaş dolaş...

 

YENİLERDEN YENİ BEĞEN

 

KURUÇEŞME’DE BIJOU

Les Ottomans Oteli’nin içindeki yeni Akdeniz lokantası. “Yemekler beş duyuya hitap ediyor” diyorlar ama kalamarın şarkı söylediğini duyanımız olmadı.

 

ZİNCİRLİKUYU’DA ZANZİBAR

Zorlu Center’ın köprü kısmında. Taş değirmen unundan ince hamurlu pizzalar PSM gösterileri öncesi/sonrası için iyi bir alternatif.

 

 

50 TL

 

Bugün Volkswagen Arena’da Türkan Şoray’ın da konuşmacı olarak katılacağı TEDx konferansına öğrenci bileti fiyatı 

 

DERSAADET’TE YAŞIYORSUN PEKİ BUNLARI BİLİYOR MUSUN?

 

- Kilyos Solar Beach’in bu yaz High Beach olacağını... Jakuzili falan, aşırı lüks bir yer yapıldığını...

 

- Kadıköy Yud’da sokak lezzetleri atölyesi olduğunu... Katılımcıların nasıl simit yapacaklarını öğreneceğini...

 

- Evlilikte konsolosluğun ‘out’, cruise’un ‘in’ olduğunu... Böylece düğün, nikâh, balayının tek seferde hallolduğunu...

X