"Savaş Özbey" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Savaş Özbey" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Savaş Özbey

Dünya rekoru kırana 100 bin lira

Geçen pazar Küçükyalı’da açılan Bilardo Akademisi sadece Türkiye’nin en yeni ve modern salonu değil, Avrupa’da üç bilardo branşını bir arada bulabileceğiniz tek yer. İlk turnuvaya kayıtlar başladı.

Tayfun Taşdemir, Mehmet Can Çapak, Turgay Orak, Muhammed Leysin, Gülşen Degener, İrem Öç... Bilordo sporu denince akla gelen ilk isimler. Geçen pazar hepsi Küçükyalı’daydı.
Buluşmalarının sebebi, bilardo dünyası için önemli bir gelişme. ‘Türkiye’nin en büyük salonu’ iddiasıyla Bilardo Akademisi açıldı. Akademide aynı anda 22 masada oyun oynanabiliyor. Dört snooker, sekiz pool ve 10 tane de üç top masası var. Avrupa’da her üç branşın da oynanabildiği tek salon.
Dünya rekoru kırana 100 bin lira
Açılışa katılan Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, bilardonun gelişmesi için, teşvik edici, büyük ödüllü turnuvaların çok önemli olduğu görüşünde. Bilardo Akademisi de bu yüzden turnuvalar düzenleyecek. İlki; 18-29 Aralık’ta. Birinciye 17 bin, 10’uncuya 500 lira gibi sıralanan ödüller var. Eğer turnuvada dünya rekoru kırılırsa (29 sayı ve üzeri) 100 bin, Türkiye rekoru kırılırsa (24 sayı ve üzeri) 50 bin lira ekstra ödül alacak. Kayıtlar başladı; katılım bedeli 200 lira.

Yenilerden yeni beğen
Dünya rekoru kırana 100 bin lira
Anadolu Yakası’nda bir sarışın:
Koşuyolu’nda açılan ‘Sarışın’, ismini Sezen Aksu’nun meşhur şarkısından alıyor. Yemeklerin yanında sürpriz akustik konserler var. (0216) 340 41 42
Antalya’da bir caz bar:
Akra Otel’de geçen hafta açılan
‘The 251 Soul’da caz, blues, funk ve soul başta olmak üzere canlı performanslar yapılıyor. (0242) 310 99 99
Dersaadet’te yaşıyorsun peki bunları
biliyor musun?
745’inci Şebi Arus münase- betiyle Sultanahmet’teki Matbah restoranda Mevlevi Somadı mönüsü servis edileceğini...
17 Aralık’a kadar tutmaç, gül yapraklı marul salatası, pekmezli ayva gibi Mevlevi lezzetleri tadılacağını... (0212) 514 61 51
 Boğaziçi Üniversitesi’nde ‘Humanities’ derslerine fon sağlamak için düzenlenen Hum by Night’ın üçüncüsünün yapılacağını...
14 Aralık’taki etkinliğin temasının ‘Erkek(lik)’ olacağını; katılamasanız bile ‘askıda bilet’le bir öğrenciyi gönderebileceğinizi... (kaynak@buim.org)

Bu akşam
sen neredesin
Buray Konya Selçuklu Kongre Merkezi’nde, Teoman Van Hilton’da, MFÖ Ankara Milyon Performance’ta, Çelik İzmir 6:45 KK’da, Halil Sezai Hatay Kalyon Kafe’de, Ümit Besen & Pamela Antalya Jolly Joker’da, Yeni Türkü Denizli Route’ta...

Bu akşam Harbiye Klein’da, dünyaca ünlü İngiliz DJ Damian Lazarus’un partisine giriş ücreti: 130 TL

Erken yeni yıl kutlaması
Gazeteci Tolga Akyıldız, 19’uncu kez gerçekleştireceği ‘%100 Açık Sahne’ etkinliğinde ünlü isimleri bir kez daha IF Performance Hall Beşiktaş’ta ağırlamaya hazırlanıyor. Tek gecelik festival olarak anılan etkinlikte 50’nci yılının son performansıyla onur konuğu olacak Moğollar’a, Ezhel, maNga’dan Ferman Akgül ve Gripin’den Birol Namoğlu eşlik edecek. Evinde yapıp paylaştığı şarkılarıyla milyonluk dinlenme rakamlarına ulaşan Deniz Tekin ve alternatif pop’a yeni bir soluk olan Dilhan Şeşen diğer önemli konuklar. 12 Aralık Çarşamba akşamı gerçekleşecek etkinliğin biletleri, IF Performance Hall Beşiktaş, Leman Kültür Beşiktaş ve Biletix’ten temin edilebiliyor.

Etkinlik Oscar’ı bizim
“Etkinlik sektörünün Oscarlar’ı” olarak bilinen BEA World Festival’de bir Türk ajansı ilk kez birincilik kazandı. Dört kıtadan 29 ülkede gerçekleşen binden fazla etkinliğin ve 122 ajansın yarıştığı festivalde ipi Atölye Grup göğüsledi. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yer alan 7-14 yaş arası, sosyoekonomik açıdan dezavantajlı çocukların teknoloji konusunda farkındalık ve deneyimini artırmak hedefiyle yola çıkılan ‘Yarını Kodlayanlar’ projesi ödül aldı. (www.habitatdernegi.org)

X