GeriRüştü Reçber Bu yenilginin mazereti yok eksiğimiz çok
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  12
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu yenilginin mazereti yok eksiğimiz çok

Trabzon’da harika bir ortam ve karşımızda da 2018 Dünya Kupası ev sahibi Rusya...

Rakibi hem Dünya Kupası’ndan hem de oynadığımız hazırlık maçlarından iyi tanıdığımızı söylersek, herhalde yanlış olmaz.

Tabii burada bizim sahada ne yapacağımız ve nasıl olacağımız çok önemliydi. İlk yarıya baktığımda beklediğimin altında oynayan bir milli takım izledim.

Rus savunmacıları ve önlerinde oynayan orta saha oyuncuları o kadar ağır ki, bu takımı her atağımızda nasıl geçemedik çok şaşırdım. Bırakın bir atakta geçmeyi, koca ilk yarı boyunca hata yapmaya zorlayamadık.

Ruslar ise her atakta bize tehlike yaşattılar. Öyle bir gol attılar ki, bizim degansif olarak rakibi karşılayamadığımızın bir örneğini gördük. Stoper uzun top atıyor, sağ bek Fernandes orta yapıyor ve gol yiyoruz.

Hakan Çalhanoğlu sol kanat oynayamaz. Hem Hakan’a yazık ediyoruz hem de takım saha eksik kalıyor. Hasan Ali’nin kanadından her atak yediğimizde Hakan ya gelemedi ya da geldi geç kaldı..

Şimdi attığımız gole gelelim... Ruslar o kadar kaçırdıktan sonra, bizim yaptıramadığımız hatayı kendileri yapınca Serdar da cezayı kesti.

İyi oynamadık, oyunu kontrol edemedik ve rakibe bol pozisyon verdik.ama ilk yarıyı 1-1 bitirmeyi başardık.

Son bölümler hariç iyi oynamadığımız bir maç oynadık. Ve yenilgimizin bahanesi de yok. Çok eksiklerimiz var, bunları düzeltmek ve aşmak lazım.

MAÇIN ADAMI: DZYUBA

Bu yenilginin mazereti yok eksiğimiz çok

BU HATALAR BİTMELİ

İkinci yarıya iyi başladık ama yine bir defans hatasıyla tekrar mağlup duruma düştük. Kaan defans çizgisini oluşturmada gecikince, arkaya atılan topta kalemizde ikinci golü gördük. Defans olarak bu hataların önüne geçmeliyiz. Top bizdeyken oyunu açmada çok zorlandık. İç içe çok girdik, açılıp top istemedik. Hareketli oynamayı biraz daha geliştirmemiz lazım.

Bu yenilginin mazereti yok eksiğimiz çok


14 YABANCI SORUNU ÇÖZÜLMEDEN OLMAZ

Lucescu dedi ki; “21 takımdan gelen oyunculardan bir milli takım kurmaya çalışıyorum.” O kadar güzel söyledi ki, kanayan yarama tuz bastı. Hemen kendi dönemime bakıyorum; milli takımın omurgasını 1 veya 2 takımdan, bilemediniz 3 takımdan kurardı hocalarımız.

Ama şimdi birbirleriyle aynı takımda oynamamış oyunculardan kuruyorsun. Bu futbolcuların birlikte oynama alışkanlıklarını kazanma ihtimali o kadar zayıf ki, Lucescu ne yaparsa yapsın bu oluşum gerçekleşemeyecek. Şimdi diyeceksiniz ki; Rusya da farkıl takımlardan kurulu bir milli takım. O da doğru ama 1.5 aylık bir kamp süreci yaşadılar.

Acı ama gerçek şu ki; 14 yabancı sorununu çözemediğimiz sürece, milli takımda süreklilik yaratmak ve başarı beklemek hayalden başka bir şey değildir.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle