"Reşat Kutucular" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Reşat Kutucular" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Reşat Kutucular

2015 niyetlenmeleri

2015 niyetlenmeleri

Önce sehpanın üzerinde aylardır sürünen “Gecenin Sonuna Yolculuk” kitabı bitecek. Bitecek ki diğer bekleyen kitapların önü açılsın.


Yazarı Louis Ferdinand Celine’in ırkçı, antisemitist hatta faşist bir kimlik olmasına bakılmayacak artık. Bukowski “2000 yılın en büyük yazarı” demiş Celine için. Bu yeter.


Bahçede aylardır duvara dayalı öylece duran bisiklet elden geçirelecek. Bu baharda bisiklete daha çok binilecek. Urla civarında gruplar var mı sorulacak. Kasabaya bisikletle gidiş geliş denenecek. Yokuşlarla başa çıkılabilecek mi, görülecek.


Eşe daha çok sürpriz yapılacak. Amerika’da “ilişki kitaplarını” incelemişler. En fazla öne çıkan tavsiye: Maceralı, oyunlu, eğlenceli kalmaya çalışın. Ayrıca: İletişimi empati ile güçlendirin. Bağınızı canlı tutacak zamanı düzenli olarak ayırın. Gerçekten dinleyin. Suçlamayın.


Tavsiyelerin tamamı için:
http://www.informationisbeautiful.net/visualizations/good-relationtips-most-commonly-given-relationship-advice/

Evde daha çok müzik açılacak. Sosyal medyaya daha az zaman ayrılacak. TV konusunda aşırı seçici olunacak. Sinemada ya da değil, daha çok film izlenecek. Bir de sevgili dostum Nihat Demirkol’un İzmir’deki sanat aktiviteleri ile ilgili önerilerine mutlaka itibar edilecek.


Sitedeki komşularla daha çok bir araya gelinecek. Komşuluğun kıymeti bilinecek. Nuri Amca’ya daha sık uğranacak… Sözlü tarih çalışması yapılabilirse, yapılacak. İzmir sanayinin yakın tarihiyle ilgili anlatacak ne kadar çok şey vardır Nuri Amca’da. Bayraklı’da yaptırdığı 1.600 öğrenciye ev sahipliği yapacak Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile ilgili de söylecekleri olmalı.

2015 niyetlenmeleri

Nuri Atik

Haziran seçimlerine kadar haftada iki yazmaya devam edilecek. Hürriyet web üzerinden genç okuyuculara ulaşılmaya çalışılacak… Ayrıca Gıda Mühendisleri yazısında olduğu gibi sesini duyurma çabasında olan grupların sesi olmaya öncelik verilecek.
Hobi proje olarak da sevgili Ahmet Büke’nin on8kitap sitesindeki öykülerinin kısa filmlerinin yapılması çalışmaları devam edecek. Bu konuda Sevgili Tahsin İşbilen’le daha çok mesai yapılacak, olanaklar zorlanacak.

2015 niyetlenmeleri

Ahmet Büke

Evet, bu önemli… Sevgili Ahmet gibi bir yazar ne kadar çok insana ulaşırsa bu toprakların geleceği için o kadar ümit veren bir şey olur bu. Abartmadan, net!


X

YAZARIN DİĞER YAZILARI