"Rauf Tamer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Rauf Tamer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Rauf Tamer

Ters köşe

Kimi dinlesen, muhalif.

AK Parti’den memnun olan yok.Erdoğan nefreti sanki dorukta.Fakat anketlere bakıyorsun, AK Parti yüzde 40’ın altına inmiyor, inmiyor.Nasıl şey bu?Aklım almıyor.***Beri tarafta ise...Siyasal ağırlığı olan bir CHP var. Üstelik Devletin Kurucu Partisi. Arkasında da Atatürk...Kiminle konuşsan, CHP’li gibi.Fakat anketlere bakıyorsun. Sandıktaki oyları sayıyorsun.Olmuyor, olmuyor.Nasıl şey bu?Aklım almıyor.***Halbuki CHP, ülkenin en etkili partisi.Onun onayı olmadan bir iş yapılması kolay değil. 65 yıldır iktidarda yok ama CHP’ye rağmen rejimle oynamak imkansız. Nitekim Anayasa’nın kılına dokunamıyorsunuz işte. CHP’yi yanınıza almadan Çözüm Süreci’ni yürütemiyorsunuz.Çünkü CHP bekçi.CHP nöbetçi.Bazen mahallenin kabadayısı, bazen Başöğretmeni.Herkes itiraf etmeli ki CHP, bu ülkenin güvencesi.Ama bir türlü bu ülkenin hükümeti değil.Nasıl şey bu?***Olsun.HDP dahil her partiyle uygar ilişkiler içinde olması, 1 Kasım’ın garantisidir.Sonuç ne olursa olsun, sandığa huzur içinde gidiniz.
Not:Abdullah Gül için bazen Demirelleşiyor diye yazdım, sitemlere boğuldum.Fena bir şey mi Demirelleşmek?Ne deseydim yani?Ahmet Necdet Sezerleşiyor mu deseydim?

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI