"Rauf Tamer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Rauf Tamer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Rauf Tamer

Kısa notlar var

Bunca gündem dururken, CHP yine ön plana çıktı.

Elbette çıkar. Elbette herkes onu yazar.?Devletin Kurucusu olan bir parti, hem de ana muhalefet, ömründe seçim kazanamamışsa, rekorlar kitabına bile girer.

***

Fakat şu Kılıçdaroğlu’na bakar mısınız? Girdiği her kurultayı kazanıyor. Orada

Parti Meclisi’ne girebilmek, Millet Meclisi’ne girebilmekten daha zor ve makbul olduğu için, namı ve şanı Kurultaylar Partisi’ne çıkmıştır. Dünyaya örnektir.

***

Lakin CHP, şu Çarşaf Liste’nin ismini değiştirmeli. Çarşaf denince, insanın aklına hemen tesettür geliyor. O zaman da “eyvah, parti sağa kaydı” diye sesler yükseliyor.?Alemin ağzı torba değil ki...

***

Rakı meselesine gelince...

Belli ki Kılıçdaroğlu sürcü lisan eylemiştir.?Yoksa bu ülkede zaten sarhoştan bol ne var? Ama madem ki burası Yeni Türkiye... Öyleyse Yeni Rakı içsinler bari.

***

Kurultayda yan yana oturdular...?Kılıçdaroğlu ve Muharrem?İnce, vallahi derbi maçını yanyana izlemek zorunda bırakılan Kulüp Başkanları gibi, adeta cezaya kalmış çocuklara benziyorlardı. Şeytan azapta gerek diyerek çok güldüm.

***

Sevgili okuyucular.

Bu hafta Basketbol ve Futbol’da milli heyecan dolu saatler yaşayacağız. Birlik ve beraberliğin lezzetine biraz varırız inşallah.

İyi pazarlar.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI