"Pucca Günlük" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Pucca Günlük" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Pucca Günlük

İlişkinizi 10 adımda mahvedin

Kendi ilişkinizi sürekli başkalarının ilişkileriyle kıyaslayın. Hep daha fazlasını talep edin, ne sevgi; ne ilgi size asla yetmesin

Kıskanmayan insan mı olurmuş canım. İlişkinin mihenk taşıdır kıskanmak. Aldığı nefesi kıskanın; o oksijenin içinde kaç tane yollunun zamanında verdiği nefes var biliyor musun? Resmen öpüşmüş gibi o ne be! Telefonunu sürekli karıştırın. Bir şey bulamazsanız, kesin silmiştir. Mutlaka bir şey vardır iyi bakın.
Gittiği her yeri size haber vermesini isteyin. Ama siz hiç haber vermeyin. Merak etsin, çıldırsın, kudursun. Telefonu ikinci çalışta açarsa, acımayın ayrılın. Sonra barışırsınız bir şey olmaz.
Sosyal medya hesaplarının şifrelerini isteyin. Vermezse sizi hiç sevmemiş demektir. “Sen beni sevmiyorsun, bir şeyler gizliyorsun” diye üstüne gidin. Instagram’da beğendiği her kızı takipten çıkarın. Hatta çıkartırken, kıza küfürlü mesajlar atmayı asla unutmayın.
Her gün eski sevgililerinin hesaplarına tek tek girip bakın. Onları tehdit edin. Artık sevgilinizle alakası kalmamış bile olsa, siz edin. Kendinizi sürekli onlarla kıyaslayın. “Onlara onu yaptın, bana yapmıyorsun” diye ağlayın zırlayın.
Her yaptığını eleştirin. Yaptığı hiçbir şeyi beğenmeyin. Ona başarılı olduğunu asla hissettirmeyin. Üç gün sonra aklı başına gelip, bırakıp gitmesin sizi. Durup durup aşağılayın. Saçlarından ayakkabılarına, işinden ailesine kadar her şeyini aşağılayın. Sürekli mutsuzmuş gibi davranın.


Herkese anlatın

Arkadaşlarınıza onu kötüleyin. Her tartışmanızı herkese anlatın. Whatsapp kız grubuna cinsel hayatınızdan sevgilinizin aldığı maaşa kadar yazın. Onu siz seviyorsunuz zaten yeter, arkadaşlarınız sevmese de olur.
Kendi ilişkinizi sürekli başkalarının ilişkileriyle kıyaslayın. Hep daha fazlasını talep edin, ne sevgi; ne ilgi size asla yetmesin. Ama sakın ola siz kendinizden bir şey vermeyin.
Eve iş getirmesine izin vermeyin. İş yerindeki sorunları size anlatmasına izin vermeyin. Çok istiyorsa versin parasını psikiyatriste gitsin. Yalnız, doktorun erkek olmasına dikkat edin. Bu arada siz saatlerce ona taksiciyle olan kavganızı anlatın. Hatta gidip, taksiciyi bulmasını, dövmesini falan isteyin. Yapmazsa, “Beni korumuyorsun” diye saatlerce ağlayın.
Arkadaşlarıyla herhangi bir faaliyette bulunmasına asla izin vermeyin. Artık onun arkadaşı sizsiniz. Hatta anası babası bile sizsiniz. Kimseyle görüştürmeyin. O artık sizin, sizin malınız bunu asla unutmayın. Bu arada siz istediğiniz herkesle görüşün. Kıskanırsa, “Tatlım biliyorsun nişanlı o çocuk”, “Canım ama o gey” diyerek işin içinden çıkın.

X