"Pucca Günlük" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Pucca Günlük" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Pucca Günlük

Biliyor gâvurun kızı ondan bu işve, bu nazı

Adriana Lima ve Acun dedikoduları 90’lara darbe vurmuş bu güzide parçayı hatırlattı bana. Oradan yola çıkarak ‘yabancı gelin’ trendlerini düşündüm. Sarah ve Musa’dan bu yana kimler gelmiş, kimler geçmiş hatırlayalım.

Bu hafta, “Adriana Lima ve Acun evleniyormuş” diye bir dedikodu gündeme bomba gibi düştü. Hepimiz de bir coşku, bir gurur, “Yürü be Acun” gazlaması... Derken dün Hürriyet Cumartesi’de okuduğunuz gibi yenge adayı, ‘sadece arkadaşız’ tarzı bir açıklama yaptı. Hevesimiz kursağımızda kaldı. Tüm bu dedikodular alıp yürürken Acun cephesi sessiz tabii... Düşününce benim de adım Gerard Butler’la çıksa, ben de bir açıklama yapmazdım. Hatta daha da kızışsın ortalık diye, Twitter’dan manalı şarkılar yollayıp, sonuna kalp koyardım. Ay hadi inşallah ya, bak belki de Allah yazdırdı!
İlk bağrımıza bastığımız gelin, Sara’yı hatırlıyor musunuz? Sarah ve Musa vardı, evlenmelerine izin verilmemişti. Hepimiz tek yürek olup dualar ediyorduk. “Kız çirkin mirkin ama napalım, çok seviyorlar birbirlerini” dedik. Sonra duyduk, Sarah memleketine dönünce çok dağıtmış. Okuldan kaçıp, barlarda gezmeye başlamış. Musa’mıza yakıştıramadık. Sarah ve Musa’yla beraber yabancı gelin trendi Marmaris barlarında çalışan her gence umut oldu. İngiltere’ye, Almanya’ya taşınacak diye nice gencimiz yabancı dilini geliştirdi.

Miranda Kerr de Alişan’la çıkar mı?

Ardından kuzeyden güneye doğru bir ‘Rus kızı’ rüzgârı esti Allah Allah. Discolarda aynaya bakarak dans eden bu sarışın, kiraz yese boğazından renginin görünebildiği şeffaf tenli kızları Sarah ve türevleri gibi göremedik maalesef. Sanki bunlar biraz tehlikeliydi. Haklarında bir sürü dedikodu çıkıyordu. Erkeğine çok iyi hizmet edermiş, memleketlerinde erkek olmadığı için Türk erkekleri için ölürlermiş. Hiç naz niyaz yapmazlarmış. Kompleks nedir bilmezlermiş. Zaten çoğu doktor mühendismiş. Karşı atak olarak, “30’dan sonra çöküyor onlar” diye bir şey tutturduk ama nafile. Onları pek sevemedik, hatta gördüğümüz yerde kıskançlıktan benzin döküp yakmayı bile düşündük. Pek yuva kuran değil, yuva bozan cins oldu çünkü. Şimdi de Adriana Lima’yla beraber geyiğinden yola çıkarak, yurtdışından manken transferi moda olur. Miranda Kerr, Alişan’la falan...
Bu arada nasıl bir kekomançilikse, çıkan haberler, beraber değil, sevgili değil: EVLENECEKLER! Ayyy bi dur, bi gençler birbirini tanısın. Tabii hemen gözümün önünde canlandı düğün. Şu masa başında 4-5 kişinin dedikodu yaptığı programlarda, “Adriana’cığımız kırmızı kuşak takacak mı takmayacak mı” diye tartışır. Cumhurbaşkanı kafadan nikâh şahidi, diğeri ise Hülya Avşar. Victoria’nın meleklerinin gelişi zaten yurtta ve cihanda büyük coşkuyla kutlanır. Düğün sırasında kızların her fotoğrafının arkasında, avına saldırmak için sinsi sinsi pusuda bekleyen futbolcuların görüntüleri yayıldıkça yayılır. İlk dans şarkısını, Ebru Gündeş patlatır ‘Geliyor gönlümün efendisi’ diye. Bir sezon magazin programlarını dolduracak kadar malzeme toplanır artık. Düğünde içki var mıydı, gelinliği ne kadardı? Kına gecesini nerde yaptı? Annesi onay vermediği için düğünde yoktu bla bla bla.

Leş magazini özlemişiz

Bu geyikler dönerken, en sinir bozucusu kaçıncı yüzyıla gelmişiz, hâlâ çok güzel bir kadının bir erkekle beraber olma nedenini paraya bağlayanlar var. Kendi ekonomik özgürlüğünü eline almış, belli bir statüde olan herhangi bir kadının gerçekten ilk düşündüğü şeyin para mı olduğunu zannediyorsunuz? Erkekler sanırım olayı şöyle görüyor: “Ben de tipsizim, benim de suratım ekmek gibi, Adriana Lima neden beni değil de onu seçti? Çünkü benim param yok.” Aynı şekilde hemcinslerimin, bir erkeğin, çok güzel bir kadınla sadece ‘cinsellik’ için takıldığını düşünmesi gibi.
Bir de ‘Acun’un eşleri’ mevzuu var. Biz bu olayı nasıl hemen normalleştirdik ya! Her yerde ilk eşin alacağı nafakadan bahsediyor. Diğerinin adı bile geçmiyor. İkinciysen, ağzının tadıyla ‘aldatıldım’ diye yeri göğü inletip, mağdur edebiyatı bile yapamıyorsun. Çünkü kız adamın beynini yıkadı, bütün yuvayı bozdu. Adamın hiçbir suçu yok. Üstüne ünlü top modelle beraber diye söylenti çıkınca, ellerimiz acıyana kadar alkışlıyoruz.
‘Temiz magazin’ diye bir olay çıkarttıklarından beri, hiçbir magazinsel olay beni bu kadar heyecanlandırmamıştı. Öff eskiden o leş magazin ne güzeldi ya! Kırmızı halkalar, dandandan müzikler falan. Şimdi herkes özel hayatıyla gündeme gelmek istemiyor, memelerini bile göstermiyorlar. İşte tam bu günlerde çiçek gibi gelmiştin bize Acun, o da yalan haber çıktı napalım, en azından bir heyecan yarattı.


Trendi onlar başlattı: Sarah ile Musa aşkı hızlı başladı, acı bitti.
Acun Ilıcalı ve Adriana Lima söylentisi Türk erkeklerine umut oldu.
2015’in en havalı çifti Miranda Kerr ile Alişan olmaz mı? Ay hadi inşallah!

X