"Patrick Özdemiroğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Patrick Özdemiroğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Patrick Özdemiroğlu

2016’nın yükselen değeri: ‘İkisi bir arada’ bilgisayarlar

Tablet mi dizüstü mü tartışmaları yapmak ‘çok 2014’. Artık masaüstü deneyimini mobil yaşamak moda!

2016’nın ‘ikisi bir arada’ cihazların yükseleceği yıl olması bekleniyor. Birden fazla işlevli cihazlar gezegenimiz için çok yeni değil ancak PC dünyasının büyük oyuncularının bu alana ciddi yatırım yapması (özellikle de Windows 10 sonrası) söz konusu cihazların yeteneklerini her gün biraz daha öne itiyor.

 

“İkisi bir arada ne demek Sayın Patrick” dediğinizi duyar gibiyim.

 

Bu kavram hem tablet hem dizüstü olarak kullanabildiğimiz ürünleri ifade ediyor.

 

Kâh tabletle klavyenin demonte olması, kâh ekranın 360 derece dönmesiyle karşımıza çıkabiliyor.

 

İki aygıta ayrı ayrı para gömmemek, iki farklı ürünün hamallığını etmemek gibi faydaları mevcut.

 

Yerimiz dar, hemen ürünlere bakalım.

 

Çözünürlük bozulmadan

HP Spectre

x36015.6 inçlik dokunmatik ekran, 4K içeriğin çözünürlük bozulmadan görüntülenmesini sağlıyor. Asıl etkileyici olan, 4K ekranla 9.5 saatlik pil ömrü. 1080p HD ekrana geçtiğinizde bu, 13.5 saate yükseliyor. (ABD fiyatı 1.140 dolar)

 

Fiyatı avantajlı

Toshiba Satellite Radius 15

Fiyat açısından avantajlı bu cihaz, 4K 15.6 inçlik hibrit ürünler arasında en makul olanı (ABD fiyatı 500 dolar). 4K sizin için öncelik değilse daha az cep yakan The Dell Inspiron 15 7000 modelini tercih edebilirsiniz.

 

İşini başarılı yapıyor

Hometech Wi10

Hibrit cihazlar arasında fiyat-performans başarısıyla öne çıkan model ise Hometech’in Wi10’u. İşini başarılı yapıyor, uygun bir ürün arayışında olanlar düşünebilir. (829 TL)

 

En güçlü adaylardan

Microsoft Surface Pro 4 

Önceki Surface modellerine göre daha başarılı dokunmatik ekranı, yenilenmiş klavyesi ve işlemcisiyle dizüstü bilgisayarların yerini almaya en güçlü adaylardan. (3.999 TL)

X