"Onur Baştürk" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Onur Baştürk" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Onur Baştürk

Son günlerde…

DÜŞÜNDÜM Kİ... İnsanlar sadece tatil günü sayısı fazla diye değil, aynı zamanda Leman Sam gibi hissettiği için kurban bayramında yurtdışı tatiline daha çok gidiyor olabilir.

Ne demiş Leman Sam? Aynen şunu:
“Sokak ve bahçelerde kesim yasaklandı, belli yerler gösterildi. Ama ben öyle günler yaşadım ki yollarda kan dereleri oluşuyordu. Bu benim sinirlerimi bozuyor doğal olarak. Yıllardır bayramda yurtdışına gidiyorum. Çünkü psikolojik olarak burnuma kan kokusu geliyor. Bu yüzden, buradan uzaklaşmak için yurtdışına çıkıyorum...”

* ÖĞRENDİM Kİ... İstanbul’un popüler mekanı Fenix’ten ayrılan ünlü işletmeci Aliye Turagay, “raw food (çiğ yemek)” işine girmiş. Pek yakında bir raw food dükkanı açıyormuş.

* FARKETTİM Kİ... Saray’a giden ünlüler hep aynı ünlüler... 30 Ağustos resepsiyonunda bir kez daha gördük. Bir gram değişiklik yok. Hatta kadroda eksikler vardı bile denilebilir. O şaşaaya bu kadro, sıkıntılı bir durum.

* FARKETTİM Kİ 2... Bu yılki İstanbul Bienali için İstanbul’un en uzak köşelerine dahi gideceğiz. Misal: Rumelifeneri’ndeki bir deniz feneri bir sanatçının işine ev sahipliği yapacak.

* ANLADIM Kİ... Şehirde adım başı gördüğümüz dönercilerin, esnaf lokantalarının yerini çok yakında küçük organik restoranların alması çok da hayal değil! Neden mi?
Çünkü Taksim Meydanı’nın göbeğinde, Gezi Pastanesi’nin yanı başında bir küçük organik restoran açıldı: Ek Biç Ye İç.
İstanbul’a yakın şehirlerdeki bahçe ve bostanlarda yetişmiş organik ürünlerle hazırlanan çorba, salataları yiyorsunuz Ek Biç Ye İç’te.
Fiyatları ucuz, mekan sahipleri samimi. Her kesime hitap ediyorlar. Kısacası organik yaşam halka indi diyebiliriz.

* ÖYLE DAHİCE BULDUM Kİ...
Beni Bırakın adlı klibini izleyip klipteki farkı bulan “şanslı” kişiye İstanbul ya da Çeşme tatili hediye edeceğini açıklayan genç şarkıcı Emre Özdemir’in bu şahane promosyonel tavrını.
Nasıl da dahice değil mi?
“Tık”ları yükseltmek için promosyon vermek!
Yakında diğer şarkıcılar da el yükseltip yurtdışı tatili ya da para ödülü verirlerse şaşırmayın.
Ne haldesin be müzik sektörü...

Son günlerde…

* ÖYLE BİR TAKDİR ETTİM Kİ...

Kimi mi? Harun Tan’ı. Magazin diliyle söylersek, Ebru Şallı’nın eski kocasını.
Takdir etme nedenim şu: Kendinden bambaşka bir insan yarattığı için. Elbette fiziksel olarak. Ruhsal olarak başkalaşıp başkalaşmadığını (bayağı tekerleme gibi oldu bu kısım) kendisi bilir.
Ama yoga sayesinde vücudunu über esnek bir forma soktu, sirklerde çalışan lastik kızları çoktan geçti.
Bu arada her yoga yapanın hemen bu aşamaya geleceği diye bir şey söz konusu değil.
Hemen heveslenip bir yerinizi kırmayın rica ederim.

Son günlerde…

* GÖRDÜM Kİ...

Yeniden başlayan İşte Benim Stilim yarışmasının jüri üyelerinden Kemal Doğulu’nun saç stili, ünlü moda tasarımcısı Hakan Yıldırım’ın saçına benzemiş. Yıldırım, yıllardır aynı samuray saç topuzunu kullanıyor.

X