"Onur Baştürk" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Onur Baştürk" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Onur Baştürk

Nammos’çular Bodrum partisine hazır

Mykonos’taki Nammos, 2016’da Bodrum’da açılıyor ama öncesinde gelişi şerefine Mandarin’de iddialı bir parti vermeye hazırlanıyor.

Mykonos’taki Nammos, 2016’da Bodrum’da açılıyor ama öncesinde gelişi şerefine Mandarin’de iddialı bir parti vermeye hazırlanıyor. 4 Ağustos’taki o parti öncesi mekanın ortağı Sammy İbrahim’le konuştum, “Bodrum Nammos nasıl olacak?” diye...
Nammos’çular Bodrum partisine hazır

Giden bilir: Mykonos’taki Nammos’ta öğleden sonra masalara oturulur. Uzun uzun yemek yenilir. Saat 17.00 gibi masalar hareketlenmeye başlar. Müzik giderek kıvraklaşır.
Ve derken bir de bakmışsınız, kalabalık masaların üzerinde zıp zıp zıplıyor.
Sonrası sürpriz: Aniden şampanyaya bulanabilir ya da DJ’in arada bir çaldığı Tarkan/Ajda şarkılarıyla göbek atabilirsiniz.
Yani, her şey olabilir.
Önümüzdeki yaz sezonu benzer kareleri Bodrum’da açılacak Nammos’ta da görmek mümkün olacak.
Çünkü Mandarin Oriental içine Bodrum şubesini konduracak Nammos’çular.
Onlar iddialı, “Her şey, eğlence dahil, aynı olacak” diyorlar.
Ve 4 Ağustos’ta bir “Merhaba Bodrum” daveti vermeye hazırlanıyorlar.
Hem bu daveti hem de Bodrum Nammos’a dair detayları, ilk gününden beri mekanda dur durak bilmeden çalışan Sammy İbrahim’e sordum.
Sammy, Nammos’un hem ortağı hem de executive chef’i...
Şimdi söz Sammy’de...
BODRUM’DAKİ PARTİ 15.00’DE BAŞLAYACAK
Nammos’un sırrını anlatan dört kelime söyleseniz?
- Lokasyon, kalite, eğlence ve müşteri memnuniyeti.
Bodrum pazarına girmeye nasıl karar verdiniz?
- Vedat Aşçı ve arkadaşlarıyla mekanımızda tanıştık. Zaten uzun yıllardır Bodrum’dan değişik teklifler alıyor ve oraya gelmeyi düşünüyorduk. Ama bizim için önemli olan doğru lokasyon ve vizyoner düşünen doğru partnerle işbirliği yapmamızdı. Geldik, Mandarin Oriental’in ortamını gördük. Yeşiliyle, doğasıyla, deniziyle çok muhteşem bir mekan...
Müşteri kitlesi de bizim müşteri portföyümüzle örtüşüyordu. Tüm bunların etkisiyle doğru zaman olduğunu düşünerek Nammos’u Bodrum’a getirme kararı aldık. Şu anda 2016 yılı için açılış çalışmalarımızı yürütüyoruz.
Nammos’un Bodrum’a gelişi vesilesiyle 4 Ağustos’ta Mandarin Oriental’de “Nammos’a merhaba” partisi olacak. Nasıl bir parti hazırlanıyor?
- Çok iyi bir parti diyebilirim! Nammos’a gelen yabancı misafirlerin ve Türkiye’deki elitlerin katılacağı bir parti olacak. Bu partide davetliler beach’e istediği zaman gelecek. Saat 15.00 gibi öğle yemeği eşliğinde müzik başlayacak. İlerleyen saatlerde ise Nammos partisi hızlanarak devam edecek.
BODRUM’A ÖZEL LEZZETLER HAZIRLIYORUZ
Türkler için Nammos eğlencesinin yeri ayrı. Peki sizce Bodrum’daki Nammos’da o eğlencenin aynısı bulunabilecek mi?
- Emin olun aynı ambiyansı Bodrum’da da oluşturacağız. Misafirlerimiz bir taraftan Türkiye’deki Nammos’un keyfini çıkarırken diğer taraftan da Nammos Mykonos’da onları ağırlamaya devam edeceğiz. Hatta helikopter, uçak ve benzeri ulaşım imkanlarıyla, Mykonos’dan Bodrum’a, Bodrum’dan Mykonos’a geçerek farklı eğlenceleri tatmalarını öneriyoruz.
Bodrum’da fiyatlar nasıl olacak?
- Fiyatlarımızın Mandarin’e uyumlu olmasına özen göstereceğiz.
Aynı mönü mü geçerli olacak Bodrum Nammos’ta?
- Nammos’a özgü tatların yanı sıra Bodrum için özel bir mönü oluşturacağız. Bodrum’a özgü lezzetler olacak.

Nammos’çular Bodrum partisine hazır

BİZ KRİZDEN FAZLA
ETKİLENMEDİK

O taraftan bu tarafın turizmi nasıl görünüyor?
- Mykonos’dan Türkiye’deki turizm sektörü çok iyi görünüyor. Ciddi anlamda Türk misafirlerimiz var. Nammos ve Mandarin Oriental’in bu işbirliği Mykonos ve Bodrum turizmine de büyük değer katacak.
Yunanistan’ın içinde bulunduğu kriz Nammos’u bu sezon nasıl etkiledi? İşleriniz azaldı mı?
- Yunanistan’daki kriz tüm ülkeyi etkiledi. Bizim gibi kaliteli işletmeler ise krizden fazla etkilenmez. Anahtar budur. Öte yandan, evet herkes gerçekten çok etkilendi, fakat biz sunduklarımız nedeniyle daha az etkilendik.
Türkler’in son yıllarda Yunan Adaları’na olan ilgisini nasıl değerlendiriyorsunuz?
- İlgiden memnunuz. Ve bu ilgi giderek artıyor. Zaten Yunan-Türk kültürleri ve yemek lezzetleri birbirine yakın. Kendilerini evlerinde hissediyorlar. Ayrıca Yunan adalarının temiz denizi ve ambiyansı tatilcilere güzel bir ortam sağlıyor.

Neden kendi ‘Nammos’umuzu yaratamadık

Nammos eğlencesi atla deve değil.
Gayet Bodrum’da ya da Çeşme’de de benzeri bir Türk marka yaratılabilirdi. Peki neden olmadı, olamıyor?
En önemli nedenlerden biri:
Nammos’a gelen yabancı müşteri sayısı çok fazla.
Türk’ü, Bulgar’ı, Arap’ı, Rus’u, Amerikalı’sı, İngiliz’i...
En az Yunanlılar kadar çok Nammos’ta.
Bizde maalesef yabancı müşteri sayısı hep az.
Çeşme zaten bu konuda fakir.
Bodrum’da ise orta karar. Ama yine de yeterli değil.
Sadece Türkler’le de olmuyor; istikrar sağlanmıyor, mekanın ünü lokal kalıyor.

Türkçe yaz şarkınızı seçin

Ben seçimlerimi yaptım. Nedenlerini de sıraladım.
Sizinkiler hangisi?
Olmamış mı / Edis: Çünkü saf pop, çünkü nakaratı çok yakalayıcı, çünkü düzenlemesi çok iyi, çünkü çaldığında mutlu oluyorum.
Ders Olsun / Demet Akalın: Önceki hafta Çeşme’de arabanın içinde son ses dinledik ve “Sallanıyor bastığın her yer” bölümünde nedense herkes vokal yaptı. Böyle bir coşturucu etkisi var şarkının.
Gel / Mabel Matiz: “Gel, anla dikenimden” diye başlıyor ya şarkı, tüyler her seferinde diken diken. Tam yaz melodramı, tam yaz akşamüstü. Öyle bir şey işte.

Simge / Miş Miş: İsrailli şarkıcı Riff Cohen’in “Dans Mon Quartier” adlı şarkısının Türkçe versiyonu olan Miş Miş, kıvrak ritmiyle baş döndürüyor.

X