"Onur Baştürk" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Onur Baştürk" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Onur Baştürk

En popüler imajların analizi

Geçen hafta karşımıza en çok onların görüntüsü çıktı. Ödül töreninde giydiği kıyafetle Gülşen, yeni albüm kapağıyla Tarkan, Ceceli’nin Osho’su Ahmed Hulusi, ELLE dergisine verdiği pozlarla Meryem Uzerli, yazlık haliyle Gökhan Türkmen ve “Değiştim” diyen Ayça Varlıer... Hepsinin imaj analizi tabii ki burada!

MERYEM UZERLİ

En popüler imajların analizi

ELLE dergisinin
son sayısına verdiği kapak pozlarıyla yeni imajı/hedefi belli:
Aşırı fit, seksi, havalı, güçlü, cool.
Şimdiye dek Meryem Uzerli deyince akla daha çok “sempatik” kelimesi düşerdi, ötesi pek yoktu.
Bu fotoğraflarla rota başka gezegenlere kırılmış gibi.


TARKAN

En popüler imajların analizi

Son albümü “10”un kapak fotoğrafı vesilesiyle yeni/yazlık Tarkan’ı da görmüş olduk:
Siyahla koyu sarı kombinine fazla bulanmış, dudaklarını Mert Alaş usulü hafif büzmek suretiyle o eski seksi bakışını yine yeniden yüzüne yerleştirmiş bir Tarkan.
Vücut dili ise karmaşık: Bir yandan gayet enerjik, zıplıyor.
Göğsüne yerleştirdiği diğer eliyle de “Bendensin, eyvallah, adamımsın” der gibi...

GÜLŞEN

En popüler imajların analizi

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nin ödül töreninde giydiği kıyafetle Lady Gaga’nın ilk dönemlerini akla düşüren, pembe topuklularıyla üstündeki arasındaki uyumsuzluk bin kilometre öteden sezilen bir imajla karşımıza çıktı Gülşen.
Farklı olma adına yapıldığı belli olan bu imaj, Seden Gürel’in bugün dahi muammasını özenle korumakta olan 90’lardaki beyaz silindir şapkalı imajını bile mumla arattı!

AHMET HULUSİ

En popüler imajların analizi

Mustafa Ceceli vasıtasıyla tanınan, ünlü Hint guru Osho’nun İslami versiyonu sayılabilecek Ahmed Hulusi’nin fotoğraflarına bakınca anahtar imaj kodları belli:
Uzakdoğu gurularını, hatta samurayları filan anımsatan, her seferinde özenle yapıldığı belli olan bir saç stili.
Ve fazlasıyla sakin bu ifadenin ardından Kill Bill’deki
meşhur Hattori Hanzo kılıcını aniden çekecekmiş gibi duran bir bakış...

GÖKHAN TÜRKMEN

En popüler imajların analizi

En iyi giyinen erkek popçulardan biri Gökhan Türkmen. Her kombini/imajı üzerinde düşünülmüş oluyor. Sessiz sedasız ve kendi halinde vitrine çıkardığı şu son yazlık hali de öyle: Renkler dozunda kullanılmış, cesur. Hasır şapkası da çok iyi.

AYÇA VARLIER

En popüler imajların analizi

Hakkındaki son haber şöyleydi: “Ayça Varlıer yazı son imajıyla karşıladı. Değişim mesleğimin olmazsa olmazı diyerek yeni görüntüsüyle poz verdi.”
Evet, geçirdiği değişimle kendinden çok Gamze Özçelik’e benzemiş Varlıer. Yalınayak verdiği balerinimsi pozla ise 90’ların magazin eklerinin kapak kızlarına...

 

X