"Ömür Gedik" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ömür Gedik" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ömür Gedik

Yakışıklılar güzeller bu takvimde

D&R’larda satışta olan HAÇİKO takviminden aldınız mı?

Sinan Akçıl, Ali Aksöz, Barış Arduç, Vildan Atasever, Cansel Elçin, Mabel Matiz, Ece Seçkin, Ali Sunal, Türkan Şoray, Berk Oktay, Mesut Yar bizi kırmadılar. Ve sevgili Murat Camadan başkanlığındaki Karadenizli İşadamları Derneği’nin destekleriyle gerçekleşip, geliri sokak hayvanları için kullanılacak olan bu takvimde Muammer Yanmaz ekibinin kameralarına tüylü dostlarımızla poz verdiler.
Takvimdeki fotoğraflarının yanına da şu güzel cümleleri paylaştılar.
Cansel Elçin (Ocak): “Onların bizden değil, bizim onlardan öğreneceğimiz çok şey var.”
Ali Aksöz (Şubat): “Hayvanlara iyi davranın, adamı kızdırmayın!”
Berk Oktay (Mart): “Yaşamak ortak hakkımız, aynı havayı soluyoruz.”
Mesut Yar (Nisan): “Benim sevgim sana, seninkisi bana yeter dostum.”
Sinan Akçıl (Mayıs): “Bir otoyol kenarındaydı ve sabaha karşı onun hayatı kurtuldu. Peki ama diğerleri? Kaybetmeyelim kalbimizdeki değerleri. Bu canın bizden ne farkı var? Nefes aynı nefes...”
Türkan Şoray (Haziran): “Onlar bizim canlarımız, onlar bizim en yakın arkadaşlarımız.”
Vildan Atasever (Temmuz): “Kuçe için... Zamanın içinde etrafımda yuvarlanırken sen, gözlerine bakmam yeterli dile getiremediklerini anlamak ve sevgi dolu sadakatini hissetmek için. Ayaklarımın üzerinde durmaya çalışırken sen ayaklarımdaki sıcaklıksın...”
Mabel Matiz (Ağustos): “Biz arkadaştan fazlasıyız.”
Ece Seçkin (Eylül): “Can dostumuz hayvanların hayatını kolaylaştırmak, onları korumak ve sahip çıkmak insanlık görevidir. Hayvanları ve doğayı sevelim.”
Barış Arduç (Ekim): “Hayvan sahibi olmakla evlat sahibi olmak eşdeğerdir. Evladınıza yapamayacağınız hiçbir şeyi onlara da yapmayın.”
Ali Sunal (Kasım): “Gördüğünüz gibi hiçbir farkımız yok, bakıyorum da bir tek benden biraz daha fazla benekli.”
Ömür Gedik (Aralık): “Hiçbir hayvanın canı bizden daha az kıymetli değil. Deney hayvanlarına özgürlük, kucakta daha mutlular.”
Takvimde yer alan tüm ünlülere bu güzel pozlar ve cümleler, fanlarına ise gerek sosyal medya paylaşımları, gerekse de D&R satışlarında bizlere verdikleri destek için sonsuz teşekkürler.
Takvim satışından elde edilen gelirle neler yaptığımızı, sahada ormanda, barınaklarda kaç cana ulaştığımızı, hayvan hakları konusundaki hukuki savaştaki yerimizi, faaliyetlerimizi görmek için www.haciko.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Oscar’lık üç film vizyonda

Sinemaseverlerin hafta sonu mesaisi yoğun olacak.
Yarın isimlerini Oscar zamanı mutlaka duyacağınız üç film birden giriyor vizyona.
Sıralamayı siz yapın ama üçünü de izleyin derim.
The Big Short: Christian Bale, Steve Carell, Ryan Gosling, Brad Pitt... Oyuncuları yeter! 2007 krizinden kâr eden bir grup karaktere odaklanan film Akademi üzerinde Moneyball benzeri bir etki yaratacak gibi duruyor.
Joy: Jennifer Lawrence ve David O. Russell işbirliği adaylık işareti olsa da senaryo beklendiği kadar muhteşem çıkmadı. Bir kadının başarı öyküsünü anlatan Joy’un en büyük kozu tabii ki Lawrence.
The Hateful Eight: Quentin Tarantino son iki filmiyle Oscar’a aday oldu, yine olacak gibi. Western’e farklı bir bakış açısı getiren yönetmen yine muhteşem bir iş çıkarmış. Korsanlar bile kopyaladıkları için özür dileyip, bu filme yapmamalıydık deyip yönetmeni tebrik etti...

X