"Ömür Gedik" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ömür Gedik" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ömür Gedik

Korsancı kardeş ne yapsın

Özcan Deniz geçen gün instagram sayfasında aşağıdaki afişi paylaştı: “Bu ne be abi! Güleyim mi ağlayayım mı bilemedim. Madem korsanını basıyorsun, bari orijinal kapağı kullan” notuyla.

Yasemin Allen yerine başrolde ismiyle, fotoğrafıyla benim yer aldığım o afiş de nereden çıktı diyeceksinizdir mutlaka.
Ömür Gedik’li afiş korsancıların icadı değil tabii.
Kelebek ekibinin yaratıcı, hınzır çalışmalarından birinin ürünü.
Bu afiş benim Özcan Deniz’le yaptığım röportaj için çalışılan özel bir görseldi.
Gerçeğine çok benzer olduğu için o kadar fazla konuşuldu ve paylaşıldı ki korsancı kardeşler, bunu filmin asıl afişi sanmış.
Korsan alınca ses görüntü kalitesinin farklı, altyazıların alakasız olduğu biliyorduk.
Korsan tarihine bizim afişle birlikte bir de afiş ve oyuncu değişikliği eklendi.

İlker Ayrık’ın mirası

İlker Ayrık’ın yapımcılığını, yönetmenliğini ve başrol oyunculuğunu yaptığı Yapışık Kardeşler yarın vizyona giriyor.
İlker ve yapışık kardeşi rolündeki Hakan Bulut’la Ceyhun Yılmaz’ın TRT Haber’deki Bir Dünya Sohbet programına konuk olduk.
İlker televizyondan kazandığı tüm parayı bu filme yatırmış, “bir insan aynı anda üç villada oturamaz ki, sonuçta hepimiz akşam bir yatakta yatıyoruz, benim için önemli olan çocuğuma para, mal, mülk değil bir eser bırakmak” dedi.
Ne de güzel söyledi, asıl zenginlik ürettiklerin çünkü.
Yapışık Kardeşler’in galası dün gece Lütfi Kırdar’da yapıldı. Herkesin filmi tek bir salonda izlemesini istediği için sinema kompleksleri yerine burayı tercih ettiğini söyledi İlker.
Filmin yapımcısı olunca işi tabii ki daha bir sahiplenmiş.
Bu gece Mesut Yar’da, yarın sabah İrfan Değirmenci’de, hemen akşamında ise Beyaz Show’da anlatacak filmini.
2 Şubat 2. Sayfa, 4 Şubat 3 Adam, 6 Şubat Söylemezsem Olmaz, 7 Şubat Okan Bayülgen, 8 Şubat’ta da Ceyhun Yılmaz’da olacak.
Televizyon, film, tanıtım derken İlker’e “sen dinlenmeyecek misin?” diye sordum haliyle.
Ailesini de alıp iki üç ay uzaklara, tatile gidecekmiş.
İlker Ayrık sektördeki temiz, sağlam, adam gibi adamlardan biri, inşallah filminin güzel haberleriyle, tüm çalışmasının, emeğinin karşılığını almış olarak çıkar tatile.

Barış Manço’yu böyle anacağız

Bundan iki gün önceydi, Süper FM Radyo Müdürü Duygu Özkan’dan sesli bir mesaj geldi, “Merhaba, bu hafta sonu Barış Manço’nun ölüm yıldönümü, biz de radyoda onu anacağız, sanatçı arkadaşlarımızdan bir anons rica ediyorum, sizin için Barış Manço’nun en özel şarkısının hangisi olduğunu ve nedenini söylerseniz biz de o şarkıyla birlikte anonsunuzu radyoda yayınlayacağız.”
Sizlerle önceden paylaşmak için birkaç örnek anons istedim Duygu’dan.
Metin Arolat şöyle demiş: Bu, ailem için çok özel bir şarkıdır, ben küçükken yemek yemem için beni bu şarkıyla kandırırlarmış, Barış Manço’dan gelsin, ‘Nane Limon Kabuğu.
Yeşim Salkım: “Barış Manço çocukluğumuzun, gençliğimizin şahane geçmesinin sebebidir” demiş ve ‘Kol Düğmeleri’ni anons etmiş.
Yonca Lodi de ‘Kol Düğmeleri’ni seçenlerden, “Ayrılığı anlatan en güzel şarkılardan biri” diyerek.
Sinan Akçıl’ın ‘Can Bedenden Çıkmayınca’yı seçme nedeni çocukken para biriktirip aldığı ilk kaset olmasıymış.
Emre Altuğ, ‘Ben Bilirim’i seçmiş ve sebebini ‘Bu benim gitar çalıp söylemeyi öğrendiğim ilk şarkılarından biri” olarak açıklamış.
Ben de bir anons kaydedip yolladım Süper FM’e.
Tahmin edenler olmuştur hangi Barış Manço şarkısını seçtiğimi.
Ve eminim onlarla nedenlerimiz aynıdır.
Anonsum şöyle: “Benim için en özel Barış Manço şarkısı ‘Arkadaşım Eşek’. Bu şarkıda gözlerim dolar, bir hüzün kaplar içimi, masumiyetten, çıkarsız sevgiyle bağlanılandan ayrılık taşır içinde çünkü.
Yıllarca eğlenceli bir çocuk şarkısı diye dinlediğimiz Arkadaşım Eşek ustanın en hüzünlü, en duygu yüklü şarkılarından biridir. Barış Manço’yu saygıyla anıyorum.”

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI