"Ogün Temizkanoğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ogün Temizkanoğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ogün Temizkanoğlu

Şaşırdım hem de çok

BÜYÜK sürprizlerin yaşandığı kupa maçlarında, bazı takımların yedek ağırlıklı veya A2 takviyeli çıktıkları mücadelelerde hüsranla ayrıldıklarını gözlemledik.

Ersun Hoca, geldiği günden beri altyapıya önem vereceğini söyledi. En büyük fırsat da bu maçlarda olur. Karşınızda 2. Lig ekiplerinden Keçiörengücü var ve eğer gençleri kazanmak istiyorsanız bu maçlarda onlara güven aşılamalısınız. Onlara şans vermelisiniz.
Tamam, yıldız oyunculardan yoksun maça çıktınız fakat hiçbir altyapı oynatılmaması beni şaşırttı. Tamam, az süre alan oyunculara yer verdiniz ama bu tecrübeli abilerinin yanlarında 1-2 tane altyapı oyuncusu görmek isterdim.

KENDİNİZİ SORGULAYIN

ZAYIF rakibi karşısında Trabzonspor bir mucize yaşamamak için kadro olarak işi baştan sıkı tutmuş. Sahaya çıkan oyuncular aynaya bakıp ‘Bu takımda niye ilk 11 oynamadıklarını’ sorgulamak ve bu formanın bu kadar ucuz olmadığını anlamak zorundalar. Başta da bu maça kaptan olarak çıkan Soner... Hiçbir varlık gösterememiş olması, eski bir milli oyuncu olarak ben de tam bir hayal kırıklığı yarattı.
Rakibin 2. Lig’de olsa bile onlar kadar mücadele etmiyorsanız puan ya da puanlar kaybetmeye mahkumsunuz.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI