"Nur Hande Başpınar" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Nur Hande Başpınar" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Nur Hande Başpınar

Seymenler'in derdi ağlattı aşkı söyletti

Ankara’nın sayılı nefes alma noktalarından Seymenler Parkı, bir türlü uzlaşılamayan ismiyle, kalabalığıyla, çekirdek kabuklarıyla, çöpleriyle ve her şeye rağmen vazgeçilmezliğiyle sosyal medyada arzıendam ediyor.

 

Seymenlerin derdi ağlattı aşkı söyletti

Sıcak günlerde içeceğini, kitabını alıp sandalyesini sırtlayan önce parka giden meşhur yokuşu tırmanıyor, sonra sosyal medyada yer bildirimi yapıp fotoğraf paylaşıyor.
Parkın ismi konusunda ise kafalar karışık. @pekgizli soruyor, “Seğmenler mi Seymenler mi arkadaşlar?” @yanisankibelki, “Bu ikilemi ben de yaşıyorum. Gönlüm ‘Seğmenler’den yanaydı. Ama tabelada ‘Seymenler’i gördüm. Dertlendim” derken, parkla ilgili diğer tweetler ise şöyle:
@zdenizturan Senelerdir Seğmenler sandığım yer Seymenlermiş.
@barisokur Artık burası Seğmenler değil, Seymenler...
@kobeoncount A aaa Seğmenler ne güzel yermiş İzmir’e benziyo ama insanlar çime oturmuş deniz varmış gibi aşağıya bakıyolar ı ı deniz yok orda da.
@sbnsari8 Doğa aşkı diye bağıranlar doğaya en çok zarar verenler. Güzelim Seğmenler Parkı çekirdek kabuğu kusacak.
@kutadgubilg Seğmenler Parkı’nda çim başına 40 snap düşüyor.
@sineklibaytar Abi gururla check-in yapıyosunuz ama Seğmenler Parkı bildiğin çöplük olmuş sayenizde.

TUVALET SIRASI EVE KADAR

@borasakinsalis Arkadaşlar Seğmenler işgal altında gelmeyin.
@elfi_t Seğmenler esmiyor kesin bilgi.
@hatuun Her nefis elbet bir gün Seğmenler Parkı tuvaletine gidecektir.
@ErkutJK Ankara’nın hiç bir yerinde yadırganmayacak oyun havasını Seğmenler Parkı’nda oynamak neden?
@EjderhalarVar İnsanoğlunun doğanın başına gelmiş en kötü şey olduğunu kanıtlamak isterseniz Seğmenler Parkı’nın 2 sene içindeki değişimini gösterin.
@cagataykra Seğmenler parkında sandalye kiralama mevzuları başlamış. Saati 5 TL’den gidiyor.
@MoronShiso Seğmenler parkını dinliyorum gözlerim kapalı... Sızarsam sabah uyandırın.
@efulim53 Köpeğimi alıp Seğmenler’e gitmek istiyorum ama gidemiyorum. Çünkü benim köpeğim yok, olmasına annem izin vermiyor.
@ozgurgler1903 Seğmenler buram buram sigara kokuyor.
@SessiZ_OrkestrA Sık sık tuvaletiniz geliyorsa Seymenler Parkı’na gelmeyin. Tuvalet sırası burdan eve kadar...
@emchimucha Ne demek yönetmen sandalyeniz olmadığı için sizi Seymenler Parkı’na alamam?

POSTCROSSING BULUŞMASI

Ankaralı kartpostal tutkunları, önümüzdeki günlerde düzenlenecek Postcrossing buluşmasında bir araya gelmeye hazırlanıyor.
“Ah ah, eskiden tebrik kartları vardı” diyenlerin imdadına yetişen Postcrossing, kullanıcılarının tüm dünyadan ücretsiz kartpostal almasını sağlamak amacıyla kurulmuş bir internet sitesi. Siteye üye olduktan sonra dünyanın dört bir yanına kartpostal yollayabiliyorsunuz. Gönderdiğiniz her kartpostal için sizin posta kutunuza da bir tane geliyor.
Ankaralı Postcrossing kullanıcıları, 26 Temmuz Çarşamba günü 18.30’da Milanese Coffee Shop’ta düzenlenecek buluşmada, hep birlikte kartpostal yazacak. Katılımcılar Postcrossing hikayelerini paylaşacak, kartpostal ve pul takaslayabilecek. Ayrıca buluşmaya özel kartpostal ve etiket tasarımları da etkinlikte yer alacak. Dilerseniz buluşmaya katılabilir, iyi bir Postcrossing kullanıcısı olursanız, belki kış manzaralı ve simli kartpostallardan bile bulabilirsiniz.

Seymenlerin derdi ağlattı aşkı söyletti

OTOPARK’TA UÇAN HALI

Geçtiğimiz günlerde yukarıdaki fotoğrafı “Bu halının sahibi Alaaddin Bey’i protesto ediyorum bu park şeklinden dolayı” notuyla twitter hesabından paylaşan @iapetos, takipçilerini gülümsetti.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI