"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Yengeç burcunda dolunay: Hassasiyeti artıran olaylar

Bugünlerde, herkes gereğinden fazla alıngansa ya da siz stresliyseniz, bir nedeni var elbet: Yengeç burcunda meydana gelecek dolunay, hafta sonu oluşan Uranüs ve Güneş karesiyle ters açıda oluşuyor. Bu anlamda, önümüzdeki beş gün boyunca (aslında beş gün önce başladı; beş gündür bazı gerilimler yaşadıysanız daha az etkilenirsiniz), hayatlarımızda bazı konular müdahale gerektirebilir ya da kontrolden çıkabilir.

Sonlanma ve sonuçlanma enerjileri hakim. Dolunayın Yengeç burcunda gerçekleşiyor olması genel hatlarıyla, aile, ev, yaşanılan yer ve yurt başlıklarında adlandırılabilecek konuların ön plana çıkartabilir. Ufak tefek sakarlıklara ya da kazalara, tartışmacı, gergin ya da saldırgan kişi veya gruplara dikkat etmeli, acele hareketlerden kaçınmalı, kelimelerimizi dikkatli kullanmalıyız.
Hepinize keyifli günler, sağlık ve sevgi ile kalın.


Koç
Aileniz ve işiniz arasındaki dengeyi sağlamanız zor olabilir. İki tarafta da yoğunluk yaşayabilirsiniz. İşinizi, yaşadığınız yeri veya ailenizi ilgilendiren konularda stres yaşanabilir. Ortaya çıkan bilgileri veya alacağınız haberleri doğru değerlendirmeli, gerekirse olayların dışında kalmalısınız. Tartışmalardan kaçınmanız gereken beş günlük süreçtesiniz.

Boğa
İş hayatınızı ilgilendiren görüşmeler yapabileceğiniz, iletişimin hızlanacağı ve belli plan ya da projelerinizi uygulama fırsatı bulabileceğiniz süreçtesiniz. Eğitim başlıklı konularda dikkatli diyaloglar kurulmasında fayda var!

İkizler
Yayıncılık, bilişim, medya, yabancılarla ilişkiler, yurtdışı bağlantılı işler, eğitim, seyahatler veya dış ticaret başlıklarında iletişim hızlanıyor. Bu alanlarda önemli görüşmeler veya fikir alışverişleri söz konusu olabilir. Sonuçlanma enerjisi hakim.

Yengeç
Önümüzdeki beş gün boyunca, iş arkadaşlarınız veya iş yaptığınız kişiler tolerans sınırlarınızı zorlayabilirler. Maddi başlıklı konular, borç-alacak meseleleri, ödemeler ya da gelirlerinizi ilgilendiren konularda veya ikili ilişkilerinizde sonlanma enerjisi hakim. Tartışmalı ortamlardan uzak durmalısınız. Yanlış kararlar almamaya dikkat!

Aslan
Duygusal konuları tartışmak veya sağlığı ihmal etmek için uygun günler değil. Önümüzdeki beş gün içinde(geçtiğimiz beş gün önce başladı aslında)gizli kalması gereken konular ya da arkanızdan yürütülen bazı işler su yüzüne çıkabilir. Ekip çalışması, iş birliği veya ortaklık gerektiren işleriniz hızlanmaya başlayacak.

Başak
Önümüzdeki beş gün içerisinde, sosyal yaşamınız ve özel hayatınız arasında denge kurmakta zorlanabilir, hangi tarafı idare edeceğinizi şaşırabilirsiniz. İşinizi ilgilendiren veya kendinize iş olarak gördüğünüz başlıklarda iletişim hızlanıyor, iş başvuruları yapabilir, işle ilgili planlarınızı paylaşabilirsiniz.

Terazi
Önümüzdeki beş gün içerisinde, iş hayatınızı ve kariyerinizi ilgilendiren konularda yoğunluk veya bazı stresli gelişmeler (bir süredir işaretleri vardır!) söz konusu olabilir. İş hayatınız ve özel yaşamınız arasında kalabilir, dengeyi sağlamak isterken stresli olaylar yaşayabilirsiniz. Gerilimi artırıcı aktivitelerden uzak durmanızda fayda var.

Akrep
Önümüzdeki beş gün içinde, yayıncılık, halkla ilişkiler, eğitim, hukuk, seyahatler, satış pazarlama alanlarında sonuçlanan, tamamlanan veya sonlanan olaylar söz konusu olabilir. Bu alanlardaki bazı gelişmeler size harekete geçmeniz gereken yerleri hatırlatabilir ya da stresli kişileri veya gergin ortamları sakinleştirme işi size düşebilir.

Yay
Önümüzdeki beş gün boyunca ortak kaynak (kredi, nafaka, miras, burs, sponsorluk, komisyon, prim vb.) kullanımı gerektiren konulara, borç alacak dengenize, ödemelerinize ve gelirlerinize odaklanmanız gerekebilir. Konuları sakinliğinizi koruyarak ele almanız gerekiyor, unutmayın!

Oğlak
Bazı konularda kendi başınıza hareket etmek zorunda kalabilir veya bırakılabilirsiniz. Özel hayatınızdaki kişilerle veya partnerinizle ilişkilerinizin hassaslaşabileceği, gergin diyaloglar içerisine girebileceğiniz beş günlük süreçtesiniz. Önceliklerinizi değiştirmeniz gerekebilir. Sakinliğinizi korumanızda ve ani tepkilerden kaçınmanızda fayda var.

Kova
Normalde güvendiğiniz veya sizi kollayacağını düşündüğünüz kişiler sizi yanıltabilir. Önümüzdeki beş gün, iş hayatınız, çalışma ortamınız, birlikte çalıştığınız kişiler, verdiğiniz ya da aldığınız hizmetler açısından belli konuların tamamlanacağına işaret ediyor. Sağlığınızı ihmal etmemelisiniz!

Balık
Önümüzdeki beş gün, işbirliklerinizi, ilişkilerinizi veya aşk hayatınızla ilgili konuları ön plana çıkartıyor. Bazı ilişki ya da işbirliklerinizin size yük olmaya başladığını düşünebilirsiniz. Sosyal yaşamınızla aşk hayatınız arasında kalabilirsiniz.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI